Informacja o przyznanych nagrodach w ministerstwach wywołała oburzenie opozycji, która wielokrotnie apelowała do rządzących o ich zwrot. Była premier i obecna wicepremier Beata Szydło zabrała głos z mównicy sejmowej przed głosowaniem ws. wniosku o odrzucenie informacji ministra spraw zagranicznych na temat polityki zagranicznej. Odniosła się do kwestii nagród dla ministrów rządu PiS, która – w jej ocenie – stała się „hucpą urządzaną przez polityków opozycji”. – Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził, że “W Polsce nielegalnie przejęto wielkie majątki, można to już od początku liczyć w bilionach. A tutaj mamy do czynienia z legalnymi nagrodami za ciężką pracę, dla ludzi, którzy z tymi zjawiskami przejmowania własności narodowej walczyli.”

Dzisiaj jeden z ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy, Patryk Jaki zdecydował się oddać całą nagrodę na cele charytatywne, w mediach społecznościowych napisał:

“Zgodnie z obietnicą wpłaciłem właśnie 15 tys swojej nagrody dla 2 dzielnych dzieci https://www.siepomaga.pl/weronikaibartek . 
Przy okazji proszę o udostępnienie, aby wypromować zbiórkę.

Apeluje teraz do PO, aby przekazała na cele charytatywne 190 mln, które przeznaczyła na “nagrody” – dla mafii reprywatyzacyjnej w ramach odszkodowań w stolicy. 
#120mlnwstydu

P.S 
2 połowę nagrody również przekaże na cele charytatywne.”

 

Warto dodać, że Patryk Jaki jako Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej zwrócił Polsce majątek wart setki milionów PLN! Dodatkowo aktywnie przyczynił się do reformy umożliwiającej pracę więźniom czy zatrzymał odbieranie dzieci za biedę… Nie zasłużył na nagrodę?

Informacja o wpłacie na stronie siepomaga.pl

 

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here