Czeczeński bojownik Państwa Islamskiego zatrzymany w Polsce! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Czeczeński bojownik Państwa Islamskiego zatrzymany w Polsce!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Polsce czeczeńskiego uchodźcę, który jest obywatelem Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obcej organizacji wojskowej, a także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Z ustaleń śledczych ABW wynika, że Czeczen był bojownikiem Państwa Islamskiego i walczył w szeregach ISIS na terenie Syrii.

Zatrzymany przez ABW mężczyzna to Kyuri A. posiadający w Polsce status uchodźcy, będący obywatelem Federacji Rosyjskiej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Prokuraturą przeszukały miejsca, w których przebywał zatrzymany i znalazły broń oraz amunicję, najprawdopodobniej należące do mężczyzny. Zgodnie z Kodeksem Karnym obywatelowi Federacji Rosyjskiej grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za zaangażowanie w obcą organizację wojskową oraz kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Kyuriego A.

ZOBACZ: Paranoja! Imigrant Mamed Chalidov, mówi Polakom kogo mają przyjmować do własnej ojczyzny!

Jak wynika z ustaleń śledczych ABW, mężczyzna podejmował zakazaną przez prawo międzynarodowe wojskową służbę najemną na rzecz obcego państwa. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany Czeczen przez dwa lata na terenie Syrii walczył w szeregach Państwa Islamskiego. W tym celu miał również przekroczyć granice Polski.

Śledztwo w sprawie prowadzi Departament Postępowań Karnych ABW.

Za: pch24.pl

Zdjęcie wzbudzające emocje! Czeczeńscy sportowcy z bronią w ręku!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy