w , ,

Czeczeński bojownik Państwa Islamskiego zatrzymany w Polsce!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w Polsce czeczeńskiego uchodźcę, który jest obywatelem Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w obcej organizacji wojskowej, a także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz amunicji. Z ustaleń śledczych ABW wynika, że Czeczen był bojownikiem Państwa Islamskiego i walczył w szeregach ISIS na terenie Syrii.

Zatrzymany przez ABW mężczyzna to Kyuri A. posiadający w Polsce status uchodźcy, będący obywatelem Federacji Rosyjskiej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Prokuraturą przeszukały miejsca, w których przebywał zatrzymany i znalazły broń oraz amunicję, najprawdopodobniej należące do mężczyzny. Zgodnie z Kodeksem Karnym obywatelowi Federacji Rosyjskiej grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za zaangażowanie w obcą organizację wojskową oraz kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Kyuriego A.

ZOBACZ: Paranoja! Imigrant Mamed Chalidov, mówi Polakom kogo mają przyjmować do własnej ojczyzny!

https://www.youtube.com/watch?v=RijVhV9fVg4&t=25s

Jak wynika z ustaleń śledczych ABW, mężczyzna podejmował zakazaną przez prawo międzynarodowe wojskową służbę najemną na rzecz obcego państwa. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany Czeczen przez dwa lata na terenie Syrii walczył w szeregach Państwa Islamskiego. W tym celu miał również przekroczyć granice Polski.

Śledztwo w sprawie prowadzi Departament Postępowań Karnych ABW.

Za: pch24.pl

Zdjęcie wzbudzające emocje! Czeczeńscy sportowcy z bronią w ręku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szkocja nie chce porzucać Unii Europejskiej

Kaczyński o ataku na konsulat w Łucku: wydaje się, że za tym stoi strona rosyjska