Dokument: Mama - o Mariannie Popiełuszko - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Dokument: Mama – o Mariannie Popiełuszko

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Mama – dokument o Mariannie Popiełuszko. Dn.19 listopada zmarła Marianna Popiełuszko, mama ks. Jerzego Popiełuszki.

Film przedstawiający życie i drogę do kapłaństwa ks. Jerzego Popiełuszki. Duszpasterza wspominają przyjaciele z dzieciństwa oraz matka, Marianna Popiełuszko.
Wychowany w skromnym domu, dojrzewał w atmosferze głębokiej wiary i modlitwy. Do seminarium duchownego w Warszawie wstąpił zainspirowany nauką społeczną kardynała Wyszyńskiego. Szybko stał się kapłanem wiarygodnym, szczególnie bliskim środowiskom opozycji. Zapłacił za to najwyższą cenę.

Marianna Popiełuszko urodziła się 7 listopada 1920. Według informacji z systemu PESEL miałaby urodzić się w 1 czerwca 1910, która to data jest nieprawidłowa. Pochodziła z Grodziska, zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego w Okopach. W 1942 zawarła związek małżeński z Władysławem Popiełuszką (ur. 1910, zm. 26 czerwca 2002). Małżonkowie mieli pięcioro dzieci: Teresę, Józefa, Alfonsa (który w trakcie studiów zmienił imię na Jerzy), Jadwigę i Stanisława.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,731FaniLubię
18,062ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy