w ,

FBI wzięło się za Antifę. Śledztwo ws. prowadzenia brutalnej aktywności przestępczej

FBI prowadzi dochodzenia w sprawie osób zainspirowanych „ideologią Antify” (tzw. antyfaszystów, członków Antify) w związku z podejrzeniami o ich zaangażowanie w brutalną działalność przestępczą – oświadczył szef FBI Christopher Wray.

Wray powiedział w czwartek wieczorem członkom komisji ds. bezpieczeństwa narodowego Izby Reprezentantów USA, że osoby powiązane z tzw. antyfaszystami i ruchem Antifa (Anti-Fascist Action) są podmiotem śledztwa FBI ze względu na podejrzenia prowadzenia brutalnej aktywności przestępczej.

– Podczas gdy nie prowadzimy dochodzenia w sprawie Antify jako Antify, gdyż jest to ideologia i my nie prowadzimy śledztw dotyczących ideologii, prowadzimy parę śledztw w sprawie anarchistów-ekstremistów, w ramach których wykryliśmy osoby, które są zmotywowane do brutalnej działalności przestępczej w oparciu o ideologię Antify – powiedział komisji dyrektor FBI.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ramię w ramię z Antifą. Czy można upaść niżej?

Śledztwa ws. wewnętrznego terroryzmu

Wray dodał, że FBI prowadzi obecnie około tysiąca śledztw dotyczących tzw. wewnętrznego terroryzmu i wszystkie one były oparte na realnych, fizycznych groźbach, a nie „ideologii, opinii czy retoryce”.

Antifa zwróciła na siebie uwagę mediów i opinii publicznej w zeszłym roku, gdy doszło do brutalnych starć na terenie całych Stanów Zjednoczonych, głównie na kampusach uniwersyteckich. Zwolennicy tego skrajnie lewicowego ruchu byli krytykowani za stosowanie „skoordynowanej przemocy” przeciwko osobom, które według nich popierają prawicową ideologię.

Agencje federalne w 2016 roku ostrzegały, że może dojść do brutalnych starć i wewnętrznego terroryzmu anarchistów. FBI oraz resort bezpieczeństwa wewnętrznego oceniły, że „anarchistyczni ekstremiści” oraz grupy Antify są głównymi podejrzanymi w prowadzonych przez agencje śledztwach dotyczących stosowania przemocy w przestrzeni publicznej – atakują oni policjantów, rząd, instytucje rządowe i polityczne, rasistów, faszystów i „symbole kapitalizmu”.

Za: PAP, TVP.info

Lewak z Antify dla „Wyborczej”: inwigilowaliśmy narodowców. Teraz wejdziemy do szkół!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mary Wagner znów w areszcie za obronę nienarodzonych

Młody Węgier o Polakach: „Istnieją w Europie dwa narody, które do głębi rozumieją takie pojęcia jak przyjaźń i wspólnota walki!”