w

Film: Hubal

W końcu mam zaszczyt przesłać niesamowity film. Przed wami Polski film wojenny z 1973 roku pt. Hubal…. Jeden z najlepszych, i najlepiej znanych Polskich filmów wojennych. Pierwszy film wojenny na moim kanale. Po nim spróbuję przesłać, jak zaplanowałem kilkanaście miesięcy temu, kilkadziesiąt Polskich filmów wojennych, czyli – większość najlepszych na Świecie filmów.

Fabuła: Film ten opowiada historię jednego z pierwszych, jak nie pierwszego dowódce partyzanckiego II Wojny Światowej. Historia dowódcy oddziału majora. Henryka ,,Hubala”. Dobrzańskiego i jego żołnierzy, którzy nie złożyli broni w Bitwie pod Kockiem, jak i w pierwszej kampanii 2WŚ…. Kampanii Wrześniowej. Był to ostatni oddział walczący w Polsce, który walczył we wsiach i lasach przez parę miesięcy aż do 30 Kwietnia 1940 roku. Film przedstawia walkę o wolność – najlepszego na Świecie żołnierza. Polskiego żołnierza. Henryk Hubal Dobrzański – Jeden z kilku najlepszych Polskich dowódców II Wojny Światowej.

Ważne: Henryk Hubal Dobrzański, to postać, na której można się wzorować. Przedstawia niesamowitą walkę. Jeśli każdy żołnierz Wojska Polskiego walczyłby tak samo. Kampania Wrześniowa mogła by być wygrana. Na tym należy się wzorcować, i to nie tylko na wojnie, ale zawsze i wszędzie, a co najważniejsze w naszym życiu – obojętnie jakie mamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Film: Śmierć Rotmistrza Pileckiego

Janusz Korwin-Mikke o emeryturach w Polsce