Film: Lista Pasażerów - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Film: Lista Pasażerów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Film Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz: Lista Pasażerów

Lista pasażerów – film zrealizowany przez dokumentalistkę Ewę Stankiewicz oraz publicystę Jana Pospieszalskiego po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Dokument stanowi zapis rozmów z rodzinami 13 wybranych ofiar katastrofy, choć docelowym zamierzeniem twórców jest nakręcenie wspomnień bliskich wszystkich 96 pasażerów Tu-154. Intencją twórców było nie tylko złożenie wirtualnego pomnika ofiarom katastrofy, ale także pokazanie, z czym musiały się zmierzyć ich rodziny już po katastrofie.

Wypowiedziom bliskich ofiar towarzyszą prywatne zdjęcia i filmy, na których znani z oficjalnych sytuacji politycy pokazywani są w chwilach zabawy i wypoczynku, co zdaniem Wojciecha Czuchnowskiego z „Gazety Wyborczej” daje ich obraz wyjątkowo ciepły i odmienny od tego, który znamy. Zdaniem Marzeny Nykiel z „Uważam Rze”, film to poruszająca opowieść o miłości, tęsknocie, marzeniach i boleśnie raniącej rzeczywistości, która jest jednocześnie świadectwem o cichych bohaterach, którzy wiernie wypełniając testament swoich ojców, pozostawili zobowiązanie wierności swoim dzieciom. (opis za wikipedią)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,651FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy