forteca logo ze strony zespołu

Piosenki zespołu Forteca. Forteca to zespół historyczno – patriotyczny grający rocka z tekstami czerpanymi z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej tj. K.K. Baczyński, T. Gajcy i wielu innych. Powstał w 2006 roku. W 2008 nagrał teledysk przy współpracy z TVP Katowice do utworu “Elegia o… (chłopcu polskim)”.
Członkowie: Maksymilian Migo, Marcin Tucznio “Siano”, Patryk Kruczek, Marek Gołąbek, Magdalena Janeczek.

forteca logo ze strony zespołu
forteca logo ze strony zespołu

Strona internetowa zespołu Forteca: http://www.forteca.net.pl/
Strona na facebooku: https://www.facebook.com/pages/FORTECA/218841531467800

Piosenki Zespołu Forteca

Zapraszam do odsłuchania playlisty:

FORTECA, to zespół z ciekawym pomysłem na muzykę. Rockowo – metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowało się w docelowy przekaz. A nie jest on banalny. Początkowo grupa czerpała teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski, czy F. Konarskiego, od kilku lat tworzą własne teksty. Historia okresu okupacji jest jedynym motywem ich twórczości.

“Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Dlatego:

Nie pozwólmy Zapomnieć Nie pozwólmy Przekłamać Nie pozwólmy Powtórzyć”
(opis oraz zdjęcie ze strony internetowej zespołu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
De-Press-Zespół

De Press

Horytnica