w ,

Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że ONR propaguje totalitaryzm. Co zatem propaguje polityk PO z Goleniowa?

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, napisała list do szefa Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że ONR propaguje totalitaryzm.

Prezydent Warszawy uważa okrzyki (wznoszone na rocznicowym marszu ONR): „My nie chcemy tu islamu, terrorystów, muzułmanów” za ksenofobiczne i niedopuszczalne w przestrzeni publicznej. Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że zabronić marszu nie mogła, ponieważ organizatorzy dopełnili wszystkich formalności, jednak wyżej wymienione hasło kwalifikuje narodowych radykałów do delegalizacji.

„Zawiadomienie o zamiarze jego zorganizowania zostało dokonane zgodnie z przepisami Prawa o zgromadzeniach. Jak dodał, treść zawiadomienia, w szczególności wskazany w nim cel, w jakim zgromadzenie zostało zorganizowane, tj. „promocja idei narodowej”, nie dały podstaw do wniosku, że możliwe jest spełnienie się przesłanek nakazujących wydać decyzję o zakazie zgromadzenia. Niemniej jednak, mając na uwadze to, co wydarzyło się na ulicach stolicy Polski w dniu 29 kwietnia 2017 r., w ocenie prezydenta m.st. Warszawy zasadne jest zainicjowanie procedury delegalizacji stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego”- napisała prezydent Warszawy.

Hannie Gronkiewicz-Waltz nie podoba się również, że ONR odwołuje się bezpośrednio do tradycji obozu założonego w 1934 roku: „O nielegalności działania Obozu Narodowo-Radykalnego świadczy fakt, że stowarzyszenie to jawnie nawiązuje do ideologii ONR powstałego w 1934 r. – organizacji skrajnie prawicowej i antysemickiej, która ostatecznie uznana została za nielegalną”

Powstaje pytanie czy podobne stanowisko Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmie w sprawie Platformy Obywatelskiej, której członkowie jawnie wzywają do agresji:

Przypomnijmy, że to nie pierwsze podżeganie do ataków na polityków partii rządzącej, takie działanie przynosi rezultaty:

Uważam, że ten człowiek powinien zostać natychmiast zwolniony i należy postawić mu zarzuty karne dot. znieważenia funkcjonariuszy policji oraz wzywania do fizycznej agresji.

Za: narodowcy.net

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Donald Trump znosi prawo wymierzone w religie! Przywraca wolność słowa oraz wolność religii.

PLATFORMO #POkażcieProgram!