Hollande boi się polskich kibiców a Euro 2016 miały strzec osoby podejrzewane o terroryzm!

0
28089

Szokujące dane na temat bezpieczeństwa podczas EURO! Dbać o porządek miały osoby podejrzewane o terroryzm!

Spośród blisko 4 tysięcy zatrudnionych przy zabezpieczeniu EURO2016, aż 82 osoby są podejrzewane o związki z terroryzmem – ujawniła kontrola francuskiej Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zdecydowana większość z tej grupy to islamscy fundamentaliści. Nie brakuje również osób uważanych przez francuskie władze za ekstremistów prawicowych bądź lewicowych.

Republika Francuska przeżywa ostatnimi czasy ciężkie chwile. Kraj niejednolity pod względem etnicznym, religijnym i społecznym cierpi nie tylko z powodu niszczących powodzi, ale również strajków i fundamentalizmu islamskiego. Nad Loarą nawet zakup paliwa do samochodu sprawia problemy za sprawą strajków w rafineriach. We znak dają się również protesty w innych branżach. Niezadowolenie Francuzów budzą reformy w prawie pracy.

Z kolei islamscy terroryści ostatnio zaatakowali jesienią ubiegłego roku. Jedną z forma napaści były bomby, których wybuch słychać było na stadionie Stade de France, gdzie wówczas rozgrywano mecz piłkarski.

ZOBACZ: Muzułmanie mogą się poczuć ‘dotknięci’ przebraniem kibiców za krzyżowców podczas Euro 2016

Na kilka dni przed rozpoczęciem się we Francji piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej jak bumerang powraca temat bezpieczeństwa nad Loarą. Tygodnik „Le Point” informuje, że wśród 3500 osób zatrudnionych przy zapewnieniu kibicom bezpieczeństwa w trakcie imprezy sportowej, znajdowały się aż 82 osoby powiązane z terrorystami różnego autoramentu.

Ich przestępcze zaangażowanie zostało ustalone przez Dyrekcję Generalną Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która zweryfikowała dane osób zatrudnionych prze zabezpieczeniu EURO. Posłużono się przy tym bazą kontrwywiadu „Cristina”.

Najliczniejszą grupę wśród 82 osób powiązanych z terrorystami stanowią islamscy fundamentaliści. Na liście mają znajdować się również aktywiści polityczni z grup uznawanych za niebezpieczne dla państwa: przedstawiciele skrajnej lewicy i skrajnej prawicy.

Państwo Islamskie zachęca wszystkich muzułmanów, by trwający właśnie islamski miesiąc postny „ramadan” wykorzystać do zamachów w krajach Europy Zachodniej. Czy wobec tego Francja poradzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom przybywającym z całego kontynentu oraz własnym obywatelom? Okaże się wkrótce.

ZOBACZ: Zamachów w Brukseli miało nie być! Terroryści szykowali się na EURO 2016!

EURO2016 rozpocznie się w piątek, 10 czerwca. Na inaugurację gospodarze – Francuzi – zagrają w meczu grupy A z reprezentacją Rumunii.

Za: pch24.pl Źródło: wPolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here