w , , ,

Imamowie w niemieckich meczetach wzywają do pełnej izolacji! Integracja? Niemożliwe.

Asymilacja muzułmanów w europejskich społeczeństwach jest mrzonką. Widzą to wszyscy, oprócz politycznych i medialnych elit. Niemiecki dziennikarz podsłuchał, do czego namawiają islamscy przywódcy religijni swoich współwyznawców w meczetach nad Renem.

Constantin Schreiber zaprezentował we wtorek swoją książkę, zatytułowaną Inside Islam („Islam od środka”). Jest ona owocem wizyt w kilkunastu meczetach. Autor chciał się przekonać, jakie treści przekazują tam imamowie.

„Meczety są placówkami politycznymi. Większość kazań, których wysłuchałem, skierowana była przeciwko integracji muzułmanów w społeczeństwie niemieckim. Życie codzienne w Niemczech przedstawiane jest głównie w negatywnym kontekście. Imamowie często opisują niemiecką codzienność jako zagrożenie i wzywają wiernych do oporu” – napisał Schreiber.

POLECANY ARTYKUŁ: Afganistan: Sześciolatka sprzedana 55-latkowi za kozę i worek ryżu [wideo]

https://www.youtube.com/watch?v=7pOxJHl-JUM&t=6s

Reporter odnotował, że licznie gromadzą się w muzułmańskich świątyniach imigranci świeżo przybyli z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej. Obecnie na terenie Niemiec funkcjonuje ponad 2,5 tysiąca meczetów. Korzysta z nich więcej niż 4,5 miliona wyznawców Allaha.

„Chciałbym wymienić jeden pozytywny przykład, kazanie, w którym byłaby mowa o otwarciu na świat, tworzące pomost do życia w Niemczech. Niestety, podczas moich odwiedzin w meczetach nie natrafiłem na taki przykład” – stwierdził dziennikarz. „Podczas gdy przed drzwiami meczetów mówi się bez ustanku o integracji, za drzwiami propaguje się coś wręcz przeciwnego” – skonstatował.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

ZOBACZ KONIECZNIE:

Całkowita porażka Francji w walce z radykalnym islamem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska zaskarżyła dyrektywę UE o jakości powietrza!

Stado Romów bije i okrada Francuza na stacji metra pełnej ludzi! Nikt nie zareagował! [WIDEO]