w , , ,

Całkowita porażka Francji w walce z radykalnym islamem!

Francja poniosła kolejną porażkę na polu oswajania radykalnego islamu. Przed miesiącem senacki raport wykazał bezskuteczność rządowych programów deradykalizacji muzułmańskiej młodzieży. W ubiegły czwartek w ministerstwach oświaty i spraw wewnętrznych przedstawiono 70-stronicowy raport na temat formacji imamów, która miała zapobiegać ich radykalizacji. Również i to okazało się niemożliwe. Co ciekawe, raport zaleca formacje imamów w zakresie laickości państwa.

We Francji jest aktualnie 1800 imamów. Zdaniem autorów raportu wymykają się oni spod jakiekolwiek kontroli ze strony państwa. Ponadto okazuje się, że formacja uniwersytecka z zakresu islamologii, która miała zapobiegać radykalizacji imamów, jest przez nich otwarcie krytykowana. Odrzucają oni akademicką interpretację Koranu.

ZOBACZ: Papież Franciszek nakazał powitać rodziny nielegalnych islamskich imigrantów i oświadczył, że lepiej być ateistą niż złym katolikiem

W konsekwencji autorzy raportu odradzają państwu formowanie imamów na uniwersytetach publicznych czy przyznawanie im państwowych dyplomów. Stanowiłoby to pogwałcenie świeckości państwa, które nie może dyktować imamom, czego mają nauczać wiernych. Raport pozytywnie natomiast ocenia pomysł, by formować imamów w zakresie religioznawstwa i laickości państwa. Problem jednak w tym, że imamowie rzadko uczęszczają na takie zajęcia.

Za: pch24.pl, źródło: KAI

https://www.youtube.com/watch?v=_q24JJWwZ6I

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Eurolewactwo w natarciu! Schultz zwyciężył w partyjnych wyborach. Zdobył 100 proc. głosów

Dlaczego rząd Tuska utajnił instrukcje dla Pawlaka w/s negocjacji z Gazpromem? Specjalnie w tym celu zmienili ustawę!