w

Janusz Kowalski: Przywrócę symetrię w polsko-niemieckich relacjach [WIDEO]

Fot. Twitter

Janusz Kowalski powiedział, że mniejszości niemieckie w Polsce powinny mieć dokładnie tyle samo praw, co mniejszości polskie w Niemczech. Zaznaczył on, iż nasi rodacy są dyskryminowani za zachodnią granicą. Poseł Solidarnej Polski podkreślił, że jego celem jest umożliwienie dzieciom z naszego kraju godnego życia w Niemczech, a do tego konieczne będzie przywrócenie symetrii w relacjach polsko-niemieckich.

– Tyle praw dla mniejszości niemieckiej w Polsce, ile praw dla mniejszości polskiej w Niemczech. Czy wiesz, że aż 867 tysięcy polskich obywateli mieszkających na stałe w Niemczech jest dyskryminowanych za to, że są Polakami? Niemiecki rząd nie łoży nawet 1 euro na naukę języka polskiego – ojczystego. Dlatego też w 2022 roku doprowadziłem do tego, że pierwszy raz w historii III RP Polskie Państwo przeznaczyło 30 milionów złotych na wsparcie dyskryminowanej, polskiej mniejszości w Niemczech. – powiedział Kowalski.

– Mój cel jest oczywisty: polskie dzieci muszą godnie żyć w Niemczech i uczyć się polskiego języka ojczystego w niemieckich szkołach. Przywrócę symetrię w polsko-niemieckich relacjach. – podsumował polityk Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Marcin Romanowski: Szalonych żądań eurokratów ciąg dalszy

Patryk Jaki: Polacy zawsze stali po stronie zasad i wolności. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteś gorsi [WIDEO]