w

Kałużny: Unia Europejska jest projektem rosyjsko-niemieckim [WIDEO]

Fot. YouTube

Mariusz Kałużny na antenie TVP INFO stwierdził, iż Unia Europejska jest w pewnym sensie projektem niemiecko-rosyjskim. Na potwierdzenie swojej tezy podał kilka argumentów, między innymi główne projekty, jakimi były Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Poseł Solidarnej Polski zaznaczył, że po agresji rosyjskiej na Ukrainę, Niemcy tylko pozorują pomoc, tak naprawdę cicho wspierając Rosjan.

– Co do mojej tezy, że Unia Europejska jest w jakimś sensie projektem niemiecko-rosyjskim, to ja podam kilka argumentów. (…) Główne projekty energetyczne, gospodarcze w ostatnich latach w Europie Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Kto? Niemcy i Rosja. Czy Rosja jest w UE? Nie. Niemcy nie zrobiły projektu energetycznego z Polską. (…) Od dnia wybuchu wojna na Ukrainie, Niemcy (…) pozorują pomoc. Jakieś hełmy, 6 tysięcy… pozorują. – powiedział Mariusz Kałużny.

– Co robi Unia Europejska, której przewodzą głównie Niemcy politycznie? Co robią Niemcy w UE? Ani złotówki dla Polski. Gdzie są jakieś pieniądze solidarnościowe? Mało tego, Niemcy jeszcze karają Polskę za rzekomy brak praworządności. To Polska ma być karana, a nie Rosja? (…) Niemcy trzymają niestety cicho nadal z Rosją, boją się podnieć głowę i bronić Ukrainy i osłabiają jej sojuszników, czyli nas osłabiają teraz finansowo. – dodał poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemiecki dziennik o przekopie Mierzej Wiślanej: Polska wykopała sobie drogę ku wolności

Tarczyński: Czy niemiecki rząd odpowie za produkcję i używanie oprogramowania do inwigilacji? [WIDEO]