w

Kowalski o UE: Polska powinna wywrócić stolik, wetować wszystko, co się da [WIDEO]

Fot. YouTube

Janusz Kowalski w rozmowie z Rzeczpospolitą odniósł się do postawy Unii Europejskiej względem Polski, która nie chce wypłacić należnym naszemu państwu pieniędzy. Poseł Solidarnej Polski porównał KPO do kredytu branego w banku i zaznaczył, że nie godzi się na nowe podatki i kamienie milowe narzucane przez UE. Jego zdaniem nasz kraj powinien “wywrócić stolik” i wetować wszystkie unijne ustawy, aby wykazać swój sprzeciw.

– Jeżeli idziemy do banku, bierzemy kredyt, a bank nam tych pieniędzy nie wypłaca, po czym stawia nowe warunki i traktuje ten kredyt jak zbójecką chwilówkę i do tego wymyśla jakieś kamienie milowe, to ja się nie godzę jako polski poseł na to, żeby mi w Brukseli pisali ustawę i mówili o tym, że mamy zmieniać regulamin Sejmu. Nie godzę się na to, żeby zakazywali mi i Polsce korzystania z samochodów spalinowych, nakładali nowe podatki. – powiedział Kowalski.

– Polska powinna wywrócić stolik, wetować wszystko co się da, na pewno nie godzić się na żadne nowe podatki. Nie mamy w tym żadnego interesu, a przede wszystkim pozbyć się tych tzw. kamieni milowych, czyli całkowicie niekonstytucyjnej procedury. – dodawał przedstawiciel Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Mariusz Kałużny: PO przygotowuje swój elektorat do wyprzedaży polskiego majątku [WIDEO]

Romanowski: KE zgadza się na 226 mld euro subwencji dla niemieckiego przemysłu. Równość i swoboda w UE