Za: Twitter Krzysztofa Bosaka
w

Krzysztof Bosak nagłośnił antypolskie wystąpienie w muzeum Polin. Kaczyński, Kurski, Pawłowicz, Jakubiak, Jaki jako przykłady antysemityzmu! [RELACJA]

13 marca wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak jako pierwszy zrelacjonował wykład „Epidemie mowy nienawiści. Jak blisko Marca ’68 jesteśmy?” zorganizowany w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Wykład był otwarty, a Krzysztof Bosak wziął udział jako zwykły słuchacz. Trwające godzinę wystąpienie było poświęcone zjawisku antysemityzmu w Polsce w kontekście m. in. rocznicy “marca 68” i ustawy o IPN. Prelegentem był prof. Michał Bilewicz, psycholog społeczny. Profesor Bilewicz zarzucił Polakom antysemityzm używając antypolskiej retoryki i wygłaszając wiele oburzających i nieprawdziwych tez. Wykład przyciągnął kilkuset słuchaczy. Na sali obecni byli m. in. antypolski socjolog prof. Jan Tomasz Gross i publicysta Gazety Wyborczej Konstanty Gebert.

Krzysztof Bosak zabrał głos w dyskusji po wykładzie i zapytał o sposób kwalifikacji różnych wypowiedzi jako „mowa nienawiści” w badaniach przeprowadzonych przez prelegenta oraz o to czy badał on korelację pomiędzy wzrostem antysemityzmu a społecznym wzrostem świadomości żydowskiego antypolonizmu.

Cała relacja z wykładu dostępna jest na koncie twitterowym Krzysztofa Bosaka:
https://twitter.com/krzysztofbosak/status/973623929993682944

Relacja wywołała burzę w mediach społecznościowych. Do antypolskich tez prof. Bilewicza odnieśli się m. in. prof. Stanisław Żerko, dr Magdalena Ogórek, Rafał Ziemkiewicz i wielu innych dziennikarzy i komentatorów. Relację wiceprezesa RN opublikowały w całości także prawicowe portale takie jak wpolityce.pl, tysol.pl i dorzeczy.pl.

 

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Szwecji szkoły katolickie zostaną zlikwidowane. To już postanowione.

PATOLOGIA! Przebili mu opony, bo walczy z nieuczciwymi windykatorami! Mocno o komornikach! [WYWIAD WIDEO]