„Pseudokatolicki Tygodnik Powszechny z okazji 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 roku znów opluwa polskie społeczeństwo” – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwracając uwagę również na atakowanie przez pismo Kościoła katolickiego.

„Pseudokatolicki Tygodnik Powszechny z okazji 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 roku znów opluwa polskie społeczeństwo. Także Kościół rzymskokatolicki np. przez porównanie miłości do Ojczyzny kard. Stefana Wyszyńskiego do ideologii komunistycznego aparatczyka Edwarda Gierka. To taka podzięka za gościnę w budynku wzniesionym przez katolików i zniżkowy czynsz od kurii krakowskiej” – zauważył legendarny kapelan „Solidarności”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ks. Isakowicz-Zaleski: na naszych oczach ginie chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie!

„Co na to Prymas Polski Wojciech Polak i kard. Kazimierz Nycz, którzy z racji piastowanych urzędów winni troszczyć się o dobre imię Sługi Bożego, swego poprzednika? Milczenie będzie zgodą na tę potwarz” – pyta ks. Isakowicz-Zaleski odnosząc się do załączonego do „Tygodnika Powszechnego” dodatku pt. „Marzec. 50 lat później”.

Znajdujemy w nim między innymi zarzuty pod adresem polskiego społeczeństwa tamtych czasów, które miało wręcz czekać na antysemicką czystkę, zaś działania władzy trafić miały na „podatny grunt”. W dodatku do „TP” odnajdziemy ponadto tekst… Hanny Gronkiewicz-Waltz i wywiad z Aleksandrem Smolarem, co wiele wyjaśnia.

Źródło: FB / „TP”, Za: pch24.pl

Jan Tomasz Gross w marcu 1968 r. sypał kolegów. Prawdziwa twarz podłego kłamcy.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here