w

ks. prof. Tadeusz Guz: Czym jest niepodległość Polski w sferze ducha? [WIDEO]

„Dzieje narodu, dzieje świata, rozstrzygają się w sferze ducha” – to przekaz Ks. Profesora Tadeusza Guza, wygłoszony na żywo w Sali Malinowej w Londynie do słuchaczy zaproszonych przez Koło Myśli Niezależnej. Sferę ducha Polaków kształtowały elity od wieków.

Ksiądz Profesor ostro krytykuje teraz narzucaną strukturę materialistycznej ideologii, która kształtuje świadomość 99% Polaków. Byt narodowy wymaga ładu i hierarchii opartej na podstawowej prawdzie – duch, dusza i materia. To wróg podczas zaborów próbował zabić nieśmiertelnego ducha Polaków. Polską racją stanu będzie racja ducha. Najważniejszą jest prawda.

Wykład ten powinien być wysłuchany przez każdego Polaka, któremu zależy na suwerenności Polski.

Tadeusz Guz (ur. 7 lutego 1959 w Zwierzyńcu) – polski katolicki prezbiter, filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Krytyk modernizmu katolickiego, protestantyzmu i nauki Marcina Lutra. Związany ze środowiskiem Radia Maryja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jak wyglądał Marsz Niepodległości za rządów PO/PSL a jak wygląda dzisiaj! [WIDEO]

“Jestem Polką, wybraną przez Polaków, po to, aby dobrze Polsce służyć!” piękna wypowiedź polskiej poseł w Parlamencie Europejskim!