w

Macierewicz: „W wojsku nie może być ludzi związanych z systemem komunistycznym”

Jeżeli Wojsko Polskie ma być naprawdę wojskiem polskim, to musi być wojskiem, w którym nie będzie ludzi związanych z systemem komunistycznym – powiedział Antoni Macierewicz. Podkreślił, że tzw. ustawa degradacyjna nie może ograniczyć się do najbardziej znanych osób.

Były minister obrony narodowej w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, w związku z obchodzonym Dniem Żołnierzy Wyklętych podkreślił, że obowiązkiem jest wcielanie w życie ich ideałów i wartości, budowanie Polski, jaka wynikała z ich marzeń i dążeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jaruzelski był komunistycznym zbrodniarzem. Dlatego stopień szeregowca jest dla niego adekwatny

– Trzeba się dzisiaj pochylić nad polityką, jaką prowadzimy w aspekcie utrzymania niepodległości Polski. Musimy zastanowić się, które z naszych działań i czyje z działań służą niepodległości Polski, a które im nie służą. To nasz najważniejszy obowiązek wobec żołnierzy niezłomnych. Dobrze się dzieje, że wracają na sztandary wojskowe i wracają – mam nadzieję, prędzej czy później – do kart historii. Ale oni nie potrzebują tylko odświętnych przemówień, ich pamięć potrzebuje obecności tego, za co walczyli, po co walczyli i dlaczego poświęcali swoje życie w naszej codziennej rzeczywistości – wskazał wiceprezes PiS.

Macierewicz zastanawia się, jaki będzie kształt ustawy, która zobowiązuje władze państwowe do odsunięcia i zdegradowania ludzi, którzy nosili polskie mundury i tytuły oficerskie, a którzy na nie nigdy nie zasłużyli.

– Trzeba się zastanowić, czy rzeczywiście można pozostawić ludzi, którzy całe swoje życie poświęcili walce przeciwko Polsce, przeciwko Polakom, którzy cały swój wysiłek skierowali na zniszczenie samej idei polskości – czy można im pozostawić tytuły oficerskie, generalskie? Czy rzeczywiście jest tak, że można to ograniczyć do nielicznego grona tych najbardziej znanych? To dobrze, że pan Kiszczak czy Jaruzelski – jak mówiłem przed rokiem – nigdy już nie będą mogli być przywoływani jako generałowie polscy. Tak powinno być, bo nie byli generałami polskimi – mówił były minister.

Za: PAP, TVP.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

mec. Stefan Hambura: „W sercu Berlina powinno powstać polskie centrum historyczne”

„Natychmiastowe zaprzestanie negocjacji z Polską” Opozycja w Knesecie żąda ukarania Polski. Co zrobi premier Netanjahu?