w ,

Nawet Żydzi bronią Polaków przed kłamstwami historycznymi Niemców! #GermanDeathCamps: to Polska została zaatakowana przez Niemcy

Polska dyplomacja dysponująca od dekad dziesiątkami placówek na całym świecie nie potrafiła i wciąż nie potrafi zadbać o dobre imię naszego państwa i narodu. Większą reakcję od kolejnych miałkich pism protestacyjnych wywołała na świecie akcja #GermanDeathCamps. Oddolną inicjatywę skomentował portal „Times of Israel”.

„Polska organizacja pozarządowa rozpoczęła przyciągającą uwagę akcję zorientowaną na walkę z powszechnym założeniem, że obozy śmierci z czasów nazistowskich były zarządzane przez Polaków” – pisze na łamach serwisu timesofisrael.com Stuart Winer. Jego artykuł omówił i zacytował w wersji polskojęzycznej portal wPolityce.pl.

Publicysta zauważa, że „używanie przez zagraniczne media frazy o polskich obozach koncentracyjnych stało się szczególnie irytujące dla obywateli Polski i polskich władz”.

KONIECZNIE ZOBACZ:

Dalej Winer relacjonuje swoim czytelnikom akcję Fundacji Tradycji Miast i Wsi polegającą na przewiezieniu z Polski do Anglii samochodu z olbrzymim banerem. Widnieje na nim napis przypominający Europie jakiej narodowości byli sprawcy cierpień ludzkości podczas II Wojny Światowej. Elementem graficznym baneru jest wizerunek (wąs i grzywka) demokratycznie wybranego przez Niemców kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera.

„To Polska została zaatakowana, a następnie okupowana przez nazistowskie Niemcy w czasie II Wojny Światowej, straciła sześć milionów obywateli, w tym trzy miliony Żydów w trakcie Holocaustu” – przypomina autor tekstu w „Times of Israel” odnotowując również, że niedawno IPN opublikował listę 10 tys. nazwisk niemieckich strażników obozu Auschwitz. Prezes Instytutu dr Jarosław Szarek zapowiedział dalsze publikacje.

Za: pch24.pl, źródło: wPolityce.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Za zakłócenie wykładu Baumana sąd skazał na 30 dni aresztu. Czy taka sama kara dosięgnie posłankę Nowoczesnej zakłócającą wykład o Żołnierzach Wyklętych?

Przedwczoraj CBA (reprywatyzacja w Warszawie). Wczoraj IPN (TW Bolek). Teraz wiecie dlaczego Schetyna tak bardzo chciał likwidacji obu tych instytucji!