w , ,

Nie tylko Polska i Węgry. Cała UE nie chce imigrantów!

Komisja Europejska chciała rozdzielić 160 tysięcy uchodźców z Włoch i Grecji po wszystkich krajach europejskich. Dotąd rozdzielono jednak tylko 12 000 i KE jest niezadowolona z postawy państw członkowskich UE.

Jeszcze w 2015 roku kraje europejskie zgodziły się na przyjęcie łącznie 160 tysięcy uchodźców, którzy przebywali wówczas w obozach we Włoszech i w Grecji. Jak poinformowała teraz Komisja Europejska, plan jednak nie został zrealizowany. Rozdzielono dotąd jedynie 11 966 uchodźców.

W ocenie KE to na obecnym etapie zdecydowanie zbyt mało. Już w grudniu Komisja wzywała państwa członkowskie, by szybciej przyjmowały uchodźców. Niczego to jednak nie dało, bo z wyjątkiem Finlandii, która przyjęła połowę przewidzianych dla siebie migrantów, kraje UE nie kwapią się do realizacji przyjętych zobowiązań. W roku 2015 zakładano, że każdego miesiąca z Włoszech i Grecji łącznie odbieranych będzie 3000 migrantów, ale na to nie ma żadnych szans.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak referuje niemiecka „Süddeutsche Zeitung”, oporna realizacja zamiarów KE nie jest wcale spowodowana wyłącznie obstrukcją Polski, Węgier czy innych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Także inne państwa nie mają zamiaru realizować postanowień z 2015 roku – w tym Niemcy. Berlin miał sprowadzić do siebie 40 000 migrantów z Włoch i Grecji, ale w istocie przyjechało jedynie 2024. Francja z kolei powinna była przyjąć 31 000, przyjęła 2700. Hiszpania ze swojej puli 20 000 sprowadziła zaledwie 700. Austria wreszcie, mająca przyjąć 4800 osób, sprawą nie zajęła się jeszcze w ogóle.

Jak powiedział Dimitris Avrampoulos, w Komisji Europejskiej odpowiedzialny za kwestię uchodźców, „trzeba zrobić więcej i szybciej”. Jego zdaniem można zrealizować przyjęte założenia, ale potrzeba do tego „woli politycznej, zaangażowania i wystarczającej wytrwałości wszystkich państw członkowskich”.

Komisja Europejska nie jest też zadowolona z realizacji planu przesiedlania uchodźców z bliskowschodnich obozów do Europy. Chodzi zwłaszcza o migrantów, jacy mieliby trafiać do Europy w ramach porozumienia podpisanego na początku ubiegłego roku z Turcją. I w tej sprawie KE zaleca szybsze działania.

Za: pch24.pl, źródło: sueddeutsche.de

https://www.youtube.com/watch?v=Bbg0DWy744I

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Nacjonalizacja rusza pełną parą. Po bankach czas na energetykę!

Kulturowa dzicz. Reakcja polityków PO na wypadek premier Szydło!