w

Niger: terroryści z Boko Haram wypędzili z domów 50 tysięcy ludzi!

50 tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domu w wyniku działań islamskiej grupy terrorystycznej Boko Haram w południowym Nigrze. Islamiści zajęli miejscowość Bosso, paląc budynki i wypędzając wszystkich mieszkańców.

Nigeryjska organizacja terrorystyczna Boko Haram w nocy z soboty na niedzielę zaatakowała miejscowość Bosso leżącą na terytorium Nigru w pobliżu granicy z Nigerią. Terroryści szybko zajęli miejscowość, zmuszając 50 tysięcy ludzi do ucieczki. Jak poinformowała jedna z agend ONZ, wypędzeni ludzie są „przerażeni” i potrzebują „natychmiastowej pomocy”.

ZOBACZ: Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat!

Wkroczywszy do Bosso terroryści masowo podpalali budynki, grabiąc zarazem dobytek mieszkańców. Niszczenie miejscowości trwało przez całą noc. Dopiero rano armii udało się wyprzeć islamistów. Według oficjalnych danych w walkach zginęło 26 żołnierzy i 55 terrorystów.

Bosso leży w pobliżu jeziora Czad. Islamiści działają na okolicznych terenach już od lutego 2015 roku. Jak dotąd do porzucenia swoich domów zmusili ćwierć miliona ludzi. Tymczasem jeszcze w 2013 roku to właśnie Bosso dawało schronienie uchodźcom uciekającym przed walkami toczącymi się z Boko Haram w północno-wschodniej Nigerii.

Boko Haram toczy walki z rządem Nigerii od siedmiu lat. Islamiści stawiają sobie za cel zajęcie jak najszerszych terenów, na których utworzą kalifat. W ubiegłym roku grupa oficjalnie poddała się Państwu Islamskiemu. Terroryści działają oprócz Nigerii także w Nigrze, Czadzie, Kamerunie czy Borno. Są odpowiedzialni za zniszczenie setek kościołów, przeprowadzenie wielu masakr, gwałtów, porwań i zamachów, w tym zamachów samobójczych.

ZOBACZ: SZOKUJĄCE świadectwo kobiet wyzwolonych od Boko Haram!

Za: pch24.pl, źródło: Spiegel.de

https://www.youtube.com/watch?v=eHfpBHuP7QI

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tylko w TRZY MIESIĄCE imigranci w Niemczech popełnili 69 tys. przestępstw!

Polak o sytuacji w Niemczech: Ludzie przestają chodzić na baseny, kobiety przestają nosić lekkie ubrania (Wideo)