Opozycja znów to zrobiła! Dzięki dwóm posłankom PO nie zablokowali 2 mld zł dla mediów publicznych - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Opozycja znów to zrobiła! Dzięki dwóm posłankom PO nie zablokowali 2 mld zł dla mediów publicznych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dziś miało miejsce głosowanie nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych. Niemal cała opozycja wyjęła karty podczas głosowania nad nowelizacją ustawy o opłatach abonamentowych, która przyznawała 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Chodziło o to, by zerwać kworum. Plan się nie powiódł przez dwie posłanki KO, które jako jedyne z całej opozycji wzięły udział w głosowaniu. W trakcie głosowania widać było, jak wiceprzewodniczący PO Borys Budka wykonuje w kierunku siedzących za nim posłów ruch ręką, który mógł przypominać gest dyscyplinowania. W dłoni trzymał kartę do głosowania.

Ostatecznie za ustawą zagłosowało 228 posłów, przeciw było dwóch, nikt się nie wstrzymał. W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie opozycji, oprócz dwóch posłanek z KO (Iwona Śledzińska-Katarasińska i Małgorzata Tracz), które zagłosowały przeciw.

Gdyby tego nie zrobiły, nie byłoby kworum. W związku z niską frekwencją, wynoszącą mniej niż 50 proc. posłów, głosowanie mogłoby zostać uznane za nieważne. Do podobnej sytuacji doszło w grudniu, kiedy na skutek nieobecności ponad 30 posłów opozycji przegrała ona dwa głosowania związane z reformą sądownictwa.

Swoje karty wyciągnęli wszyscy posłowie Lewicy, PSL-Kukiz’15, Konfederacji oraz poseł niezrzeszony.

Za: TVP.info, onet.pl. wp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,230FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy