w

Pachołki Rosji – Alina Czerniakowska

Polska jest podzielona, widać to najlepiej w czasie świąt narodowych, Dzień Niepodległości – 11 listopada, kiedy trzeba wyraźnie opowiedzieć się za odwiecznymi wartościami.
Bez uciekania się w liberalizm, tolerancję i inne pseudonowoczesności.
“Zachowajcie to dziedzictwo, pomnóżcie to dziedzictwo, przekażcie je następnym pokoleniom” wolał nasz wielki rodak – papież Jan Paweł II.
Żeby tak się stało, musimy znać prawdę o nas dzisiaj. O naszych ojcach, dziadach. Musimy znać prawdę o ludziach, którzy zadecydowali o dzisiejszym obliczu Polski.
Musimy wiedzieć kto i kiedy wymordował naszą elitę narodową. Kto dzisiaj sięga po władze w Polsce, kto kradnie, kłamie, niszczy Polskę – a kto kocha Polskę?
Bez tej wiedzy będziemy żyć w świecie fikcji, kłamstwa, pomylenia pojęć.
Słabi, nieszanowani przez inne kraje i narody, skazani na wegetację
– wstęp filmu

Reżyseria: Alina Czerniakowska
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=qBKtLcYJ2rQ[/youtube]
Pachołki Rosji

“Pachołki Rosji” – film, który każdy Polak powinien zobaczyć

Oparty na unikalnych materiałach archiwalnych i dokumentach film pod wymownym tytułem „Pachołki Rosji” autorstwa dokumentalistki, Aliny Czerniakowskiej. W niemal godzinnym filmie historycy – prof. Andrzej Paczkowski, prof. Andrzej Nowak, dr Leszek Żebrowski, dr Piotr Gontarczyk oraz dr Sławomir Cenckiewicz, analizują genezę i kolejne przeobrażenia, a także konsekwencje działań i władzy „czerwonych” w Polsce.
Zobaczymy w filmie historię tych, którzy nieprzerwanie rządzili Polską po 1945 roku. Skąd wzięli się na szczytach władzy komunistycznej? Co robili w czasie okupacji? Jakimi metodami indoktrynowano społeczeństwo, by ukryć prawdę i wypromować własną, „czerwoną” wersję historii? I jaką cenę do dziś za to płacimy? – na te pytania starają się odpowiedzieć historycy występujący w tym wstrząsającym dokumencie. Niezwykły „spacer” po alejkach cmentarza wojskowego na warszawskich Powązkach pozwala nakreślić obraz Polski, którą karmiono nas przez dziesięciolecia, na którym wychowano pokolenia Polaków. Marchlewski, Bierut, Moczar, Gomułka, Gwardia i Armia Ludowa, KPP, tajne służby – UB i SB, a także ORMO – to cały przemysł kontroli, kłamstwa i zniewolenia. Autorka filmu szuka prawdy o wpływie komunistów na Polskę aż po postaci generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego, a w efekcie Okrągły Stół. Analizuje kilkadziesiąt lat historii Polski topionej w propagandzie i nadal jej poddawanej, aż do dziś.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Wielkie podziękowanie dla Aliny Czerniakowskiej. ZA wywiad z p.Wojciechem Ziembińskim .
    Za Pachołki Rosji i P.Ferencemu za przejmujący komentarz , narrację .Nie podejrzewaliśmy tego aktora o taką wrażliwość na sprawy … Telewizji polskiej , ze to puściła . Człowiek mały zaganiany i nie ma świadomości tych bezeceństw ,które robiła “nasza władza,nasi rządzący”
    anna ,tomasz,arletta,józef,jan wrocław 22 sier 2017 13:12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Tatuaż Polska Walcząca

Tatuaże Powstanie Warszawskie