w

„Pamięć Polaków nie jest tak krótka jak pamięć Tuska”

– Donald Tusk był świetnie przygotowany medialnie, jak zeznawać, żeby nie powiedzieć całej prawdy – mówiła w programie „Minęła 8” Urszula Rusecka z Prawa i Sprawiedliwości, komentując przesłuchanie Donalda Tuska przed Sądem Okręgowym w Warszawie. W ocenie Roberta Kropiwnickiego z Platformy Obywatelskiej były premier potwierdził, że że to nie jego kancelaria była organizatorem wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

Donald Tusk zeznawał jako świadek w procesie byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: [WYWIAD] Lata ’90: Powiązania między mafiami a Kongresem Liberalno-Demokratycznym na czele z Tuskiem i Lewandowskim!

– Nie planowałem – i prezydent Kaczyński też nie planował – wspólnej wizyty prezydenta i premiera w Katyniu, więc też nie było jakby okoliczności, które by pozwalałyby używać w ogóle tego terminu, jak rozdzielenie tej potencjalnie wspólnej wizyty – podkreślił.

[WYWIAD] Lata ’90: Powiązania między mafiami a Kongresem Liberalno-Demokratycznym na czele z Tuskiem i Lewandowskim!

Według Roberta Kropiwnickiego były premier zeznaniem potwierdził, że to nie KPRM odpowiadał za organizację wizyty Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r w Smoleńsku. – Za tę wizytę odpowiedzialna była Kancelaria Prezydenta i to ci ludzie powinni się ewentualnie z tego tłumaczyć – powiedział.
Inaczej zeznania Donalda Tuska odebrała posłanka Urszula Rusecka. – Pan premier był świetnie do tego przygotowany medialnie, żeby pod przysięgą tak zeznawać, żeby nie powiedzieć całej prawdy – oceniła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk sprzedał Ciech Kulczykowi za 619 mln zł. W ciągu dwóch kolejnych lat Ciech osiągnął 940 mln zł czystego zysku!

– Pamięć Polaków nie jest tak krótka jak pamięć pana premiera Tuska i totalnej opozycji. Wiemy, jak deprecjonowany był prezydent Lech Kaczyński – mówiła posłanka.

– Nie ma w Polsce świętych krów, każdy jest zobowiązany zeznawać przed sądem. Jesteśmy krajem praworządnym, demokratycznym – kontynuował temat Sylwester Chruszcz z partii Wolni i Solidarni.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zdradzał Polskę za pieniądze? Bardzo mocne zarzuty prokuratury wobec lidera partii Zmiana

CAŁKOWITY BRAK KULTURY! Sławomir Nitras do starszego człowieka: „Zamknij się ty durniu”