w ,

Pierwsza strona Frankfurter Allgemeine Zeitung: ‘Żadnych reparacji! Polska korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej!’

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował na swojej pierwsze stronie tekst Reinharda Vesera na temat polskich roszczeń reparacyjnych. Autor wezwał w nim rząd Angeli Merkel do obrony przed żądaniami wypłaty reparacji dla Polski.

Niemiecki dziennikarz napisał, że ze względu na ogrom niemieckich bestialstw dokonanych w Polsce w czasie II wojny światowej, takich zbrodnie o charakterze ludobójstwa przeprowadzone na naszych rodaka, niemożliwa jest ze strony Berlina chłodna dyskusja na ten reparacji.

ZOBACZ: Komorowski przeciwko reparacjom za miliony pomordowanych Polaków i zniszczoną Polskę. Czy ten człowiek był kiedyś Polakiem?

„To, co wydarzyło się w Polsce w latach 1939-1945 zostało dokładnie opisane przez historyków, a pomimo tego przekracza wszelką wyobraźnię. (…) Każda odpowiedź, która na zimno i wyłącznie za pomocą argumentów prawnych odrzuca roszczenia rekompensaty za straty i cierpienia Polski podczas sześciu lat niemieckiej okupacji, lub chociażby je relatywizuje, sprawia wrażenie nieodpowiedniej” – podkreślił Veser.

Dodał, że jedynym możliwym wyjściem dla niemieckiego rządu jest stanowcza obrona przed polskimi żądaniami. Uległe stanowisko Merkel otworzy drogę dla podobnych roszczeń z innych krajów. „Polska nie była jedyną ofiarą narodowosocjalistycznej agresji”, wskazał publicysta i dodał, że „pełna rekompensata za wszystkie wyrządzone cierpienia mogłaby okazać się dla Niemiec nie do uniesienia”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mec. Hambura: PRL nie uznawała RFN, więc nie mogła zrzec się od niej reparacji

Veser napisał ponadto, że Polska skorzystała i nadal korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej stanowiącej „odpowiedź na II wojnę światową”. Jego zdaniem Polacy powinni zapomnieć o reparacjach w imię „wspólnej europejskiej polityki, wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesności i przyszłości”.

„Powracanie do historii nie będzie służyło pomyślnej wspólnej przyszłości. Retoryka obecnego polskiego rządu prowadzi do czegoś przeciwnego, ze szkodą dla wszystkich” – zakończył Veser.

Źródło: kresy.pl, pch24.pl

„Musimy usiąść do poważnej rozmowy z Niemcami ws. reparacji” – ten temat staje się WRESZCIE realny!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ekipa Tuska wyprzedała majątek narodowy za 58,6 mld zł. Szef EBOiR chce, aby proceder ten znowu wrócił do Polski!

W austriackich szkołach więcej muzułmanów niż katolików. Zdecydowany komentarz Andruszkiewicza!