Pierwsza strona Frankfurter Allgemeine Zeitung: 'Żadnych reparacji! Polska korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej!' - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Pierwsza strona Frankfurter Allgemeine Zeitung: ‘Żadnych reparacji! Polska korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej!’

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” opublikował na swojej pierwsze stronie tekst Reinharda Vesera na temat polskich roszczeń reparacyjnych. Autor wezwał w nim rząd Angeli Merkel do obrony przed żądaniami wypłaty reparacji dla Polski.

Niemiecki dziennikarz napisał, że ze względu na ogrom niemieckich bestialstw dokonanych w Polsce w czasie II wojny światowej, takich zbrodnie o charakterze ludobójstwa przeprowadzone na naszych rodaka, niemożliwa jest ze strony Berlina chłodna dyskusja na ten reparacji.

ZOBACZ: Komorowski przeciwko reparacjom za miliony pomordowanych Polaków i zniszczoną Polskę. Czy ten człowiek był kiedyś Polakiem?

„To, co wydarzyło się w Polsce w latach 1939-1945 zostało dokładnie opisane przez historyków, a pomimo tego przekracza wszelką wyobraźnię. (…) Każda odpowiedź, która na zimno i wyłącznie za pomocą argumentów prawnych odrzuca roszczenia rekompensaty za straty i cierpienia Polski podczas sześciu lat niemieckiej okupacji, lub chociażby je relatywizuje, sprawia wrażenie nieodpowiedniej” – podkreślił Veser.

Dodał, że jedynym możliwym wyjściem dla niemieckiego rządu jest stanowcza obrona przed polskimi żądaniami. Uległe stanowisko Merkel otworzy drogę dla podobnych roszczeń z innych krajów. „Polska nie była jedyną ofiarą narodowosocjalistycznej agresji”, wskazał publicysta i dodał, że „pełna rekompensata za wszystkie wyrządzone cierpienia mogłaby okazać się dla Niemiec nie do uniesienia”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mec. Hambura: PRL nie uznawała RFN, więc nie mogła zrzec się od niej reparacji

Veser napisał ponadto, że Polska skorzystała i nadal korzysta z profitów, jakie płyną z integracji europejskiej stanowiącej „odpowiedź na II wojnę światową”. Jego zdaniem Polacy powinni zapomnieć o reparacjach w imię „wspólnej europejskiej polityki, wspólnej odpowiedzi na wyzwania współczesności i przyszłości”.

„Powracanie do historii nie będzie służyło pomyślnej wspólnej przyszłości. Retoryka obecnego polskiego rządu prowadzi do czegoś przeciwnego, ze szkodą dla wszystkich” – zakończył Veser.

Źródło: kresy.pl, pch24.pl

„Musimy usiąść do poważnej rozmowy z Niemcami ws. reparacji” – ten temat staje się WRESZCIE realny!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,858FaniLubię
18,060ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy