Komorowski przeciwko reparacjom za miliony pomordowanych Polaków i zniszczoną Polskę... Czy ten człowiek był kiedyś Polakiem? - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 7 lipca, 2020

Komorowski przeciwko reparacjom za miliony pomordowanych Polaków i zniszczoną Polskę… Czy ten człowiek był kiedyś Polakiem?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Sądzę, że obecny rząd nie wystąpi w ogóle o reparacje od Niemiec albo wystąpi o nie w taki sposób, że z góry będzie wiedział, iż tego nie załatwi – powiedział na antenie TVN24 były prezydent Bronisław Komorowski.

– Gdyby można byłoby wycenić w ogóle polskie straty w czasie wojny, przeliczyć te stracone miliony, nieszczęścia, zburzone miasta na pieniądze, to by było bardzo prosto. (…) Według mnie jest to niewarte wszelkich pieniędzy, bo te straty były dużo większe – ocenił były prezydent.

Zdaniem Komorowskiego celem polityki PiS nie jest uzyskanie jakiegokolwiek zadośćuczynienia od Niemiec za straty wojenne, tylko „jątrzenie w Polsce”. Z kolei retoryka stosowana przez rząd Beaty Szydło w tej sprawie „psuje klimat w relacjach polsko-niemieckich”. – Na końcu nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej – stwierdził były prezydent.

Podczas prywatnego polowania z udziałem Komorowskiego uszkodzono wojskowy helikopter. Słyszałeś o tym w telewizji?

– Chciałbym im powiedzieć: przestańcie jątrzyć, przestańcie gadać, że państwo jest gotowe, ma takie czy inne stanowisko. (…) Pies, który szczeka, nie gryzie. Oni nie chcą ugryźć, chcą szczekać po to, żeby odbiło się to echem tu w Polsce, bo określoną grupę ludzi może przekonać do PiS-u. Na razie, póki co, nie wystąpili o reparacje, a jak wystąpią, to ręczę, że będą sami wewnętrznie przekonani, że nic z tego nie będzie – powiedział Komorowski.

Źródło: tvn24.pl, pch24.pl

Komorowski już w 2011 roku mówił o Polakach jako „narodzie sprawców” Holocaustu. PO w służbie niemieckiej polityki historycznej!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,831FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy