Za: DrabikPany, flickr.com
w ,

Komorowski przeciwko reparacjom za miliony pomordowanych Polaków i zniszczoną Polskę… Czy ten człowiek był kiedyś Polakiem?

– Sądzę, że obecny rząd nie wystąpi w ogóle o reparacje od Niemiec albo wystąpi o nie w taki sposób, że z góry będzie wiedział, iż tego nie załatwi – powiedział na antenie TVN24 były prezydent Bronisław Komorowski.

– Gdyby można byłoby wycenić w ogóle polskie straty w czasie wojny, przeliczyć te stracone miliony, nieszczęścia, zburzone miasta na pieniądze, to by było bardzo prosto. (…) Według mnie jest to niewarte wszelkich pieniędzy, bo te straty były dużo większe – ocenił były prezydent.

Zdaniem Komorowskiego celem polityki PiS nie jest uzyskanie jakiegokolwiek zadośćuczynienia od Niemiec za straty wojenne, tylko „jątrzenie w Polsce”. Z kolei retoryka stosowana przez rząd Beaty Szydło w tej sprawie „psuje klimat w relacjach polsko-niemieckich”. – Na końcu nie będzie ani forsy, ani sympatii polsko-niemieckiej – stwierdził były prezydent.

Podczas prywatnego polowania z udziałem Komorowskiego uszkodzono wojskowy helikopter. Słyszałeś o tym w telewizji?

– Chciałbym im powiedzieć: przestańcie jątrzyć, przestańcie gadać, że państwo jest gotowe, ma takie czy inne stanowisko. (…) Pies, który szczeka, nie gryzie. Oni nie chcą ugryźć, chcą szczekać po to, żeby odbiło się to echem tu w Polsce, bo określoną grupę ludzi może przekonać do PiS-u. Na razie, póki co, nie wystąpili o reparacje, a jak wystąpią, to ręczę, że będą sami wewnętrznie przekonani, że nic z tego nie będzie – powiedział Komorowski.

Źródło: tvn24.pl, pch24.pl

Komorowski już w 2011 roku mówił o Polakach jako „narodzie sprawców” Holocaustu. PO w służbie niemieckiej polityki historycznej!

Co myślisz?

Imigrant z Bangladeszu bestialsko zgwałcił w Rzymie młodą Finkę!

Zapytano zagranicznych turystów dlaczego przyjeżdżają do Polski? Wspaniała odpowiedź! [WIDEO]