w ,

Po imieniu nazwał zdradzieckie zachowanie Róży Thun. Europejska lewica pozbawiła go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego

Eurodeputowani podjęli decyzję o odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Za jego odwołaniem głosowało 447 europosłów, przeciw – 196.

Jak podaje portal tvp.info, decyzja eurodeputowanych jest „konsekwencją konfliktu między Ryszardem Czarneckim a Różą Thun”. Eurodeputowana PO udzieliła we francusko-niemieckiej telewizji Arte krytycznej wypowiedzi na temat Rzeczypospolitej Polskiej pod rządami obozu Zjednoczonej Prawicy. Zasugerowała m.in., że Polska zmierza w stronę dyktatury. W odpowiedzi Czarnecki zasugerował podobieństwo jej zachowania do postawy szmalcowników.

Zdaniem większości eurodeputowanych polityk Prawa i Sprawiedliwości tymi słowami „przekroczył czerwoną linię” i dlatego został złożony wniosek o jego dymisję.

„PODCZAS WOJNY MIELIŚMY SZMALCOWNIKÓW, DZIŚ MAMY RÓŻĘ THUN” popierasz zdanie Ryszarda Czarneckiego? [WIDEO]

– Dochowałem wierności moim poglądom, podtrzymuję mój negatywny stosunek do polityków skarżących się na Polskę – powiedział Czarnecki po głosowaniu. Dodał, że „ma spokojne sumienie”, ponieważ „dopełnił swoich obowiązków wobec kraju”.

Liderzy największych frakcji Parlamentu Europejskiego już wcześniej zapowiedzieli, że urząd pełniony przez Czarneckiego powinien zająć inny europoseł PiS. Zadeklarowali nawet, że zyska on ich poparcie w głosowaniu.

Źródło: tvp.info, pch24.pl

Konrad Berkowicz zablokowany na Facebooku za prawdę o Róży Thun! [CENZURA!]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Jan Tomasz Gross w „FT”: Polska chce zafałszować historię Holokaustu

Znany nowojorski rabin był w szoku, gdy dowiedział się, że Niemcy mordowali także Polaków