Po imieniu nazwał zdradzieckie zachowanie Róży Thun. Europejska lewica pozbawiła go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Po imieniu nazwał zdradzieckie zachowanie Róży Thun. Europejska lewica pozbawiła go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Eurodeputowani podjęli decyzję o odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Za jego odwołaniem głosowało 447 europosłów, przeciw – 196.

Jak podaje portal tvp.info, decyzja eurodeputowanych jest „konsekwencją konfliktu między Ryszardem Czarneckim a Różą Thun”. Eurodeputowana PO udzieliła we francusko-niemieckiej telewizji Arte krytycznej wypowiedzi na temat Rzeczypospolitej Polskiej pod rządami obozu Zjednoczonej Prawicy. Zasugerowała m.in., że Polska zmierza w stronę dyktatury. W odpowiedzi Czarnecki zasugerował podobieństwo jej zachowania do postawy szmalcowników.

Zdaniem większości eurodeputowanych polityk Prawa i Sprawiedliwości tymi słowami „przekroczył czerwoną linię” i dlatego został złożony wniosek o jego dymisję.

„PODCZAS WOJNY MIELIŚMY SZMALCOWNIKÓW, DZIŚ MAMY RÓŻĘ THUN” popierasz zdanie Ryszarda Czarneckiego? [WIDEO]

– Dochowałem wierności moim poglądom, podtrzymuję mój negatywny stosunek do polityków skarżących się na Polskę – powiedział Czarnecki po głosowaniu. Dodał, że „ma spokojne sumienie”, ponieważ „dopełnił swoich obowiązków wobec kraju”.

Liderzy największych frakcji Parlamentu Europejskiego już wcześniej zapowiedzieli, że urząd pełniony przez Czarneckiego powinien zająć inny europoseł PiS. Zadeklarowali nawet, że zyska on ich poparcie w głosowaniu.

Źródło: tvp.info, pch24.pl

Konrad Berkowicz zablokowany na Facebooku za prawdę o Róży Thun! [CENZURA!]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,232FaniLubię
17,867ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy