w

Pożegnanie ks. Jacka Międlara – Kościół ugiął kolana przed Gazetą Wyborczą.

Na Mszę pożegnalną ks. Jacka Międlara do parafii św. Anny na Oporowie we Wrocławiu przybyły tłumy – parafianie, młodzież, a także bliscy znajomi z kręgów związanych z ruchami patriotycznymi. Ks. Jacek Międlar przyjął święcenia kapłańskie 23 maja 2015 roku. Decyzją władz Zgromadzenia Księży Misjonarzy został przeniesiony do pracy w Zakopanem.

Za profilem na Facebooku „Cała Polska w obronie księdza Jacka Międlara„:

Kuria wrocławska ugięła się pod naciskami GW i postanowiła usunąć księdza Jacka Międlara z Archidiecezji Wrocławskiej!

Z informacji, do których dotarliśmy, zarówno Kanclerz ks. Hołubowicz, jak i rzecznik prasowy ks. Kowalski przy pełnej aprobacie Arcybiskupa Kupnego stoją za tą decyzją.

To niebezpieczne i zatrważające, ale nie od dziś wiadomo, że wspomniany trzon Kurii wrocławskiej blisko współpracuje z GW.

Jest to o tyle niebezpieczne, że decyzja o usunięciu księdza Jacka Międlara z diecezji jest decyzją polityczną na żądanie pewnych grup interesów walczących z przejawami patriotyzmu i głoszenia niewygodnej prawdy, jednocześnie od lat zwalczających… Kościół Katolicki!

Docierają do nas setki próśb o zdecydowane działanie w tej sprawie. Odpowiadamy, oczywiście, nie pozwolimy na karygodną niesprawiedliwość wobec wielkiego człowieka jakim jest ksiądz Jacek Międlar.

Wśród wielu listów otrzymaliśmy również list od parafian księdza Jacka Międlara, którzy serdecznie zapraszają do udziału we Mszy Świętej, którą po raz ostatni odprawi ksiądz Jacek.

Msza odbędzie się w najbliższą środę 17 lutego o godzinie 18.00 w parafii na wrocławskim Oporowie.

Po Mszy parafianie planują zbiórkę podpisów pod listem sprzeciwiającym się tej politycznej i urągającej decydentom decyzji.

Serdecznie prosimy o udostępnianie tego listu, bardzo zależy nam na dotarciu do prawdy i odkryciu tych niejasnych powiązań szkodliwych dla całej wspólnoty chrześcijańskiej Dolnego Śląska.

Co myślisz?

Ukraiński IPN przeciw odsłonięciu tablic ku czci polskich bohaterów II wojny światowej.

Tureccy żołnierze spalili żywcem 150 kurdyjskich cywilów