w

Prawda o Marcu 1968: wtedy wyjechało z Polski również ponad tysiąc, co najmniej tysiąc stalinistów, ubeków, morderców sądowych, oficerów ludowego Wojska Polskiego

Robert Winnicki: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Uchwała w sprawie marca 1968 r. nie powinna być przyjęta w tym kształcie, dlatego że zawiera oczywistą nieprawdę. Po pierwsze, nie ma tam mowy o tym, że te wydarzenia, które się wtedy działy, były m.in. skutkiem walki frakcji w łonie PZPR-u, że to był jeden z głównych powodów, dla którego wydarzył się Marzec ’68. Po drugie, jeśli chodzi o Marzec ’68, jego opis nie jest prawdziwy, jeśli nie powiemy o tym, że wtedy wyjechało z Polski również ponad tysiąc, co najmniej tysiąc stalinistów, ubeków, morderców sądowych, oficerów ludowego Wojska Polskiego, że wyjechał Stefan Michnik, że wyjechała Helena Wolińska. Tak, bez powiedzenia tej prawdy ta uchwała o Marcu ’68 po prostu jest nieprawdziwa. Dlatego w imieniu Ruchu Narodowego domagam się prawdy o Marcu ’68. Nie twórzmy mitologii na temat Marca ’68, który jest jednym z mitów założycielskich III RP.

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Trzeba jasno powiedzieć, że jeden z mitów założycielskich III Rzeczypospolitej to właśnie Marzec ’68 – marzec, w którym to jedna frakcja PZPR-u walczyła z drugą i podziały narodowościowe były tylko pretekstem. To znaczy po prostu w jednej frakcji było trochę więcej Żydów, a w drugiej było mniej. Taka jest prawda. I dlatego doszło do Marca ’68.

    Trzeba poza tym powiedzieć, że w marcu 1968 r. i bezpośrednio po nim z Polski wyjechało ponad 1000 stalinistów, ponad 1000 tych, którzy byli mordercami sądowymi, jak Helena Wolińska, jak Michnik, ubeków, morderców żołnierzy wyklętych i innych. I dlatego nie może być zgody na fałszowanie najnowszej historii Polski.

Marzec’68 był komunistyczną zbrodnią. Historia komunizmu w Polsce to historia zdrady narodowej.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

W 2013 r. budżet po styczniu miał -8,43 mld zł deficytu. W 2018 r. odnotowano rekordową nadwyżkę +8,56 mld zł!

Robert Winnicki: Czy Litwini nie są świadomi konieczności współpracy z Polską wobec rosyjskiego zagrożenia?