w ,

Premier Szydło: Europa musi powiedzieć stanowcze „nie” terrorystom

Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania; Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze „nie” terrorystom – napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej w związku z atakami terrorystycznymi w Hiszpanii.

Szydło złożyła kondolencje na ręce premiera Hiszpanii Mariano Rajoya. „W imieniu własnym i polskiego rządu składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar oraz osób, które odniosły obrażenia w wyniku ataków terrorystycznych w centrum Barcelony, Cambrils i Alcanar.

Jestem głęboko poruszona doniesieniami o tych nieludzkich aktach terroru” – napisała premier. Szefowa polskiego rządu „zdecydowanie potępiła” tragiczne w skutkach zamachy. „Ufam, że sprawcy tych zbrodni zostaną należycie ukarani” – dodała.

„Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania. Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze +NIE+ terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła” – podkreśliła Szydło.

Wyraziła solidarność z Hiszpanią. „Zapewniam Pana, Panie Premierze, o wysokim zaangażowaniu naszego kraju w działania na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa naszych obywateli i w walkę antyterrorystyczną” – napisała premier.

Zadeklarowała „pełną gotowość do udzielenia pomocy i wsparcia w obronie europejskich wartości, które wspólnie podzielamy”.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Rząd Beaty Szydło nieugięty. Nie chcemy islamskiego zagrożenia pomimo gróźb ze strony Komisji Europejskiej!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Żona Radosława Sikorskiego nazywa polskich patriotów „faszystami”. Wielokrotnie dopuszczała się agresji przeciw Polsce i Polakom. Czy odpowie przed sądem?

To byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziwe! Hiszpania: Nielegalni imigranci bez najmniejszych oporów „zakotwiczyli” na plaży pełnej turystów