Rząd Beaty Szydło nieugięty. Nie chcemy islamskiego zagrożenia pomimo gróźb ze strony Komisji Europejskiej! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Rząd Beaty Szydło nieugięty. Nie chcemy islamskiego zagrożenia pomimo gróźb ze strony Komisji Europejskiej!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W raporcie Komisji Europejskiej dotyczącej realizacji programu przymusowej relokacji uchodźców z Grecji i Włoch oraz przesiedleń zawarto decyzję o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. To kraje, które nie przyjęły dotąd imigrantów.

Do raportu KE dotarła dziennikarka RMF FM. W aneksach znalazły się tabele, z których wynika, że Polska nie przyjęła ani jednego uchodźcy. W dokumencie podkreślono, że mimo powtarzanych wezwań, kraje te „naruszyły swoje prawne zobowiązania” wynikające z decyzji Rady.

Chodzi tu o decyzję o podziale uchodźców pomiędzy kraje UE z września 2015 roku. Polska, za rządów premier Ewy Kopacz, zgodziła się na przyjęcie około 6 tys. uchodźców. KE w przyjętym dokumencie zapisała, że w związku z postawą Polski, Czech i Węgier, zdecydowano rozpocząć wobec tych krajów procedury „o naruszenie prawa”. Procedury uniknie Austria, która też nikogo nie przyjęła, ale w maju zgłosiła taki zamiar. Grupa Wyszehradzka przyjęła w sumie 28 uchodźców z łącznej liczby 11 069 jaka była dla niej przewidziana.

Zdaniem KE „dodatkowy wysiłek” wszystkich krajów UE pozwoliłby „osiągnąć cel zamierzonej relokacji”.

Szefowie MSW: karanie za nieprzyjmowanie uchodźców – bezpodstawne

Zapowiedzi KE dotyczące karania państw Grupy Wyszehradzkiej za nieprzyjmowanie uchodźców są bezpodstawne – oświadczyli ministrowie spraw wewnętrznych V4. Ich zdaniem, sprawę relokacji powinna omówić i decyzję w tej sprawie podjąć Rada Europejska, a nie Rada UE.

W poniedziałek w Warszawie szefowie MSW – Polski Mariusz Błaszczak, Węgier Sandor Pinter, Słowacji Robert Kaliniak, i Czech Milan Chovanec – podsumowali polską roczną prezydencję w ramach V4, która zakończy się 1 lipca. Tematem rozmów były m.in. współpraca na rzecz ochrony granic UE oraz o bezpieczeństwo wewnętrzne.

Na wspólnej konferencji prasowej w Belwederze Błaszczak poinformował, że ministrowie przyjęli stanowisko, według którego sprawą mechanizmu relokacji powinna zajmować się Rada Europejska, a nie, jak dotąd, Rada UE. Poinformował, że kraje V4 wystąpią z taką deklaracją do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. “W tak ważnej sprawie jak relokacja imigrantów decyzje powinny być podejmowane jednomyślnie” – powiedział Błaszczak.


Oświadczył, że stanowisko V4 ws. kryzysu migracyjnego jest spójne i jednolite, a zaproponowany przez UE mechanizm relokacji uchodźców do krajów członkowskich jest nieskuteczny i przyciąga kolejne fale migrantów. Ocenił, że mechanizm relokacji się nie sprawdza. “160 tys. ludzi miało być rozlokowanych we wszystkich państwach Unii Europejskiej, tymczasem, jeżeli dobrze pamiętam dane z końca maja, rozlokowano 20 tys., to oznacza, że rozlokowano 12 proc., a więc to nie tylko Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Austria czy inne państwa nie wypełniły tego scenariusza, ale także cała Unia Europejska” – mówił Błaszczak.

Skomentował także informacje, według których KE w środę podejmie decyzję ws. wszczęcia procedury o naruszenie prawa UE wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców. “Mamy świadomość tego, że Komisja Europejska przedstawia różne groźby w stosunku do nas, ale jesteśmy solidarni. Uważamy, że Komisja Europejska nie ma racji. Uważamy, że zapowiedzi dotyczące ukarania państw z Grupy Wyszehradzkiej są bezpodstawne. Uważamy, że polityka bezpieczeństwa jest polityką krajową; nie jest polityką europejską” – powiedział Błaszczak.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Za: pch24.pl, Źródło: rmf24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy