w

Sebastian Kaleta: System Losowego Przydziału Spraw w sądach to rewolucja [WIDEO]

Fot. YouTube

Sebastian Kaleta stwierdził, że wprowadzony w sądach System Losowego Przydziału Spraw sędziom jest korzystną rewolucją. Przypomniał on, iż przed laty decyzje o przydzieleniu sprawy budziły wiele wątpliwości opinii publicznej oraz stron sporu. Zdaniem posła Solidarnej Polski, nowy system pozwala, by w ważnych sprawach decydował los, a nie ktoś, kto może działać w sposób intencjonalny.

– Przed laty, kiedy sądy rozstrzygały głośne sprawy bądź opinia publiczna miała wątpliwości do jakiegoś rozstrzygnięcia – czy czasami strony mają wątpliwości co do bezstronności sędziego – jednym z głównych zarzutów wobec polskiego sądownictwa było to, że sędzia był przydzielony specjalnie do konkretnej sprawy. (…) Wprowadziliśmy rewolucję w tym zakresie. Już nie ręcznie decyduje się, kto jaką sprawę w Polsce poprawi, tylko robi to specjalny system elektroniczny. – powiedział Sebastian Kaleta.

– System Losowego Przydziału Spraw w sądach to rewolucja. Nie decyduje się „ręcznie”, kto poprowadzi daną sprawę. Robi to profesjonalny system elektroniczny. Lepiej, by w takich sprawach decydował los, niż decydował ktoś intencjonalnie. – dodał poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Piotr Sak: Nie będzie Berlin i Bruksela uczyła Polski demokracji [WIDEO]

Wagemann o ustawie “W Obronie Chrześcijan”: Nie służy wiernym tylko jednego wyznania [WIDEO]