w

Skandaliczna propozycja. Weber sugeruje, by Unia… zmusiła kraje członkowskie do dzielenia się gazem z Niemcami

Fot. YouTube

Szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber, który na tym stanowisku zastąpił Donalda Tuska, wyszedł ze skandaliczną inicjatywą. Zaproponował on, aby Unia Europejska zmusiła kraje członkowskie do dzielenia się gazem z innymi krajami, m.in. Niemcami. Informację przekazał węgierski portal Remix News, według którego UE może nakazać Węgrom podzielić się tanią rosyjską ropą i gazem, jednocześnie udając, że “Węgry są tym złym, który współpracuje z Putinem”.

Na szokującą propozycję zareagowali na Twitterze m.in. Paweł Lisiecki, Patryk Jaki oraz Michał Wójcik, bez ogródek określając, co o tym myślą.

– Proszę nie oczekiwać ode mnie solidarności z Niemcami, w związku z tym, że mają problem dotyczący braku źródeł energii. Oni nie byli solidarni z Polakami, jak budowali Nordstream 1 i Nordstream 2. – ocenił Lisiecki.

– Najpierw zmusili wszystkich prawem europejskim, aby kupowali gaz z Nordstream, a teraz my jeszcze mamy im oddawać nasz gaz. Tak kończy się polityka: Niemcy prowadźcie! – skomentował Patryk Jaki.

Michał Wójcik odniósł się z kolei do wypowiedzi von der Leyen:

– Von der Leyen wylewa łzy, że UE nie jest przygotowana na problemy z gazem. Zapomniała, że nie jest komentatorem politycznym, tylko najważniejszym politykiem KE, który popełnił karygodne błędy, eliminując węgiel jako nośnik energii. A Timmermans schował się. Żenujące. – skwitował Wójcik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rolnicy protestują, a policja… strzela do nich. Szokujące obrazki w Holandii

Sukces Beaty Kempy w PE. “Putin nie będzie eksportował głodu na cały świat”