w ,

SZOKUJĄCE! To Giertych mówił o powstaniu Nord Stream w 2014 roku! WIDEO

Działalność Romana Giertycha polegająca na sugerowaniu, że Polska chce zająć Zachodnią Ukrainę to niejedyny dowód na to, że jego słowa wpisują się w narrację płynącą z Moskwy. Tak było też w przypadku gazociągu Nord Stream 2.

– Dzięki Nord Stream Polska może dywersyfikować dostawy gazu – mówił w 2014 r., już po aneksji Krymu przez Rosję, Roman Giertych. W programie Tomasza Lisa na antenie TVP2 mecenas argumentował też, że w kwestii Nord Stream Polska nie ma nic do powiedzenia, bo gazociąg przebiega przez międzynarodowe wody. Podobnego zdania był prowadzący program; dziwił się argumentom, że Nord Stream „godzi w polskie interesy”.

– Dzisiaj paradoksem sytuacji – jeśli chodzi o Nord Stream – jest to, że Polska może dywersyfikować dostawy gazu również dzięki temu, że mamy akurat tę rurę. Bo naszą obroną przed zamknięciem gazu rosyjskiego jest możliwość kupowania gazu od Niemiec – mówił w programie mecenas. Twierdził, że „wojna o to, by po Bałtyku nie szła rura, była od samego początku absurdalna”.

– Gdyby ona szła po polskich wodach terytorialnych, to Polska mogłaby się na nią zgodzić bądź się nie zgodzić. Natomiast skoro szła po wodach międzynarodowych to nic do zgody na ten temat nie mogliśmy wyrazić – argumentował.

Te filmy trzeba obejrzeć, aby zrozumieć kim jest Giertych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Giertych powielał rosyjską propagandę Ławrowa dot. Zachodniej Ukrainy

Janusz Kowalski: UE upada przez cyniczną, obłudną grę eurokratów [WIDEO]