w

Film: Tam gdzie da się żyć

Tam gdzie da się żyć

Film dokumentalny pokazujący m.in. powody, dla których aż 3 miliony Polaków wyemigrowało z Polski w ostatnich 10 latach.
„Już niedługo ludzie zaczną wracać, bo praca w Polsce zacznie się opłacać” – mówił w 2007 roku Donald Tusk w swym spocie wyborczym. Jest rok 2014, siedem lat później i sytuacja gospodarcza w Polsce jest dużo gorsza niż w chwili przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską, a według wielu specjalistów i zwykłych ludzi – nawet najgorsza w całym ćwierćwieczu istnienia III RP…
Obecnie na Wyspach Brytyjskich znajduje się największa grupa polskich emigrantów i to dla nich został zorganizowany pokaz filmu „Tam, gdzie da się żyć”, który odbędzie się 28 grudnia w Londynie.

Produkcja: http://telewizjarepublika.pl/

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=0UTf30HrYzA[/youtube]

Film Magdaleny Piejko opowiada o ludziach pokolenia 20-30 latków, którzy wyjechali z Polski, by osiedlić się w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Reżyseria: Magdalena Piejko
Muzyka: Konstancja Kochaniec

 

Tam gdzie da się żyć
Tam gdzie da się żyć

“Myślę, że nie wszyscy mają ochotę jeść nam polecaną zupę szczawiową, mają też ochotę jeść, jak normalni, zwykli ludzie. Jechać raz do roku na wakacje zagraniczne lub polskie. Co kilka lat zmienić samochód, mieć przysłowiowy domek z ogródkiem. Dlaczego nie?!

Moim zdaniem film, jest genialny. Prosty ale ilustrujący to co miał pokazać. TV Republika jak jej nie oceniać, nawet jeśli sprzyja głównie jednej partii – to jest w tej chwili najbardziej obiektywnym polskim kanałem telewizyjnym.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wolność w wydaniu Owsiaka

Penx Flagi

Penx – Flagi