w

Tarczyński: Czy niemiecki rząd odpowie za produkcję i używanie oprogramowania do inwigilacji? [WIDEO]

Fot. Twitter

Dominik Tarczyński poruszył temat Pegasusa, określając że w Unii Europejskiej używało go co najmniej 14 państw. Zadał on pytanie, czy konsekwencje używania tego oprogramowania powinni ponieść producenci z Izraela oraz inni twórcy z Niemiec, którzy utworzyli bardzo podobny system do inwigilacji.

– Jak do tej pory wiemy, że Pegasusa używało 14 państw Unii Europejskiej. (…) Czy uważacie, że wszystkie te państwa – rządy i szefowie i służb powinni ponieść konsekwencje? To jest bardzo istotne, ponieważ ja usłyszałem o różnicach pomiędzy Polską, a innymi krajami. W różnicach wykazywaliście różnice proceduralne, finansowe i zakupowe, ale co do istoty mówiliście, że Pegasus jest bronią i nie jest narzędziem, które powinno być używane do obrony państwa. – powiedział Tarczyński.

– Czy powinni ponieść konsekwencje producenci? Tzn. izraelski producent oraz producenci podobnych oprogramowań, jak np. Niemcy, którzy produkowali bardzo podobne w Monachium i tam policja używała tego oprogramowania. – dodał członek Parlamentu Europejskiego.

– Czy macie państwo jakikolwiek dowód przypadku, gdzie osoba była inwigilowana bez zgody sądu? Bo dla mnie argument, że sądy nie wiedziały, co robiły jest kompromitujący sądy. Bo przecież sądy mogły powiedzieć nie zgadzamy się, nie mamy pełnego obrazu. A jednak nie wydawali braku zgody. – zakończył polityk PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kałużny: Unia Europejska jest projektem rosyjsko-niemieckim [WIDEO]

Śpiewak łapie się za głowę po słowach radnej KO: Boże, ja w to nie wierzę [WIDEO]