Targowica już się nie ukrywa. Spotkanie zdradzieckiej opozycji w niemieckiej ambasadzie z kanclerz Merkel - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Targowica już się nie ukrywa. Spotkanie zdradzieckiej opozycji w niemieckiej ambasadzie z kanclerz Merkel

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Spór samorządowy w Dobrzyniu Wielkim, w którym znaczącą siłą jest mniejszość niemiecka był przedmiotem rozmów Grzegorza Schetyny, lidera PO z Angelą Merkel. Spotkanie odbyło się w niemieckiej ambasadzie. Czemu miało służyć spotkanie, skoro kanclerz Niemiec tego samego dnia spotkała się z przedstawicielami mniejszości?

Tomasz Lenz, polityk Platformy Obywatelskiej przyznał, że PO w ambasadzie Niemiec rozmawiała z Angelą Merkel o interesach mniejszości niemieckiej w Dobrzeniu Wielkim (Opolskie). Zdaniem gościa programu „Minęła dwudziesta”, takie spotkanie nie jest czymś nadzwyczajnym czy też niestosowanym. Inaczej sprawę ocenił na Twitterze Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. „Ktoś zapomniał czyjego interesu ma bronić?!” – napisał.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Warto tu przypomnieć, że Angela Merkel spotkała się z przedstawicielami mniejszości niemieckiej w Polsce, którzy mogli opowiedzieć kanclerz o wszystkich swoich problemach. – Przestrzeganie praw mniejszości niemieckiej w Polsce oraz wybory do Bundestagu były wśród tematów rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z przedstawicielami mniejszości niemieckiej – poinformował Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Jak dodał, jednym z tematów rozmowy była sprawa powiększenia Opola kosztem czterech gmin, zamieszkiwanych przez mniejszość niemiecką. Co do sprawy chciała wnieść PO, nie wiadomo.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,838FaniLubię
18,066ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy