Uganda: Islamista krzycząc "Allahu akbar" próbował zabić żonę za odejście od islamu - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Uganda: Islamista krzycząc “Allahu akbar” próbował zabić żonę za odejście od islamu

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Nie mogę żyć z “kafir” [niewierną] w moim domu, chyba, że wróci z powrotem do mojej religii. Jeśli nie, to nie spocznę dopóki jej nie zabiję! Nasz Święty Koran pozwala nam zabić za apostazję z islamu” powiedział Ugandyjczyk, którego żona porzuciła islam. 

Skąd wzięły się u niego takie poglądy? Wprost ze świętej księgi islamu, Koranu: “Oni by chcieli abyście byli niewiernymi, tak jak oni są niewiernymi, abyście więc byli równi. Przeto nie bierzcie sobie opiekunów spośród nich, dopóki oni nie wywędrują razem na drodze Boga. Jeśli się odwrócą, to chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie!”(Koran 4:89) 

Muzułmanin we wschodniej Ugandzie, który w ubiegłym tygodniu zaatakował swoją żonę za przejście na chrześcijaństwo, powiedział sędziemu, że islam pozwala mu zabić każdego apostatę. Niedoszła ofiara, Ntende Hawa, w zeszłym roku przeprowadziła się do innej wioski z czworgiem dzieci po tym jak została pobita przez męża.

ZOBACZ: Apostaci z islamu żyją w Europie w strachu przed mordem ze strony muzułmanów!

4 kwietnia odwiedziła go w celu odmówienia alimentów na dzieci. Dapharah Mimpi mieszka ze swoim młodszym bratem w miejscowości Kachomo w Budaka District, około 130 mil na północny wschód od Kampali. Mężczyzna zaatakował żonę maczetą po tym jak ta na pytanie o wiarę odpowiedziała mu: “Jezus jest moim Panem i Zbawicielem”. Życie uratował jej młodszy brat męża, który umożliwił jej ucieczkę.

Hawa rozpoczęła swoją podróż do chrześcijaństwa po tym jak przyjaciel zaprosił ją na spotkanie ewangelizacyjne. Udała się na nie bez wiedzy męża, udało jej się wziąć udział w trzydniowym wydarzeniu. Tydzień później zdecydowała się porzucić islam.

Po tym wydarzeniu: “Mój mąż krzyknął: “Allahu Akbar [Bóg jest wielki]”, po czym wziął tępy przedmiot i uderzył mnie w lewą rękę” powiedziała. “Błagałam o pomoc, sąsiedzi przybyli i uratowali mi życie”.

Hawa zgłosiła napaść na policję w komisariacie Kaderuna w dniu 6 maja 2015 roku, a Mumpi został wezwany na przesłuchanie. Pojawił przed sądem ale nie wykazywał skruchy, powiedział do sędziego: “Nie mogę żyć z “kafir” [niewierną] w moim domu, chyba, że wróci z powrotem do mojej religii. Jeśli nie, to nie spocznę dopóki jej nie zabiję! Nasz Święty Koran pozwala nam zabić za apostazję z islamu”

Struktura religijna Ugandy na rok 2010 według Pew Research Center: chrześcijaństwo – 86,7%, islam – 11,5%.

ZOBACZ: Islamiści z Boko Haram spalili żywcem 86 dzieci! Europejskie media milczą!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,504FaniLubię
18,035ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy