w

Warchoł: Istotą demokracji jest gwarancja wolności słowa i swobody debaty publicznej [WIDEO]

Fot. Twitter

Marcin Warchoł podkreślił, że demokracja bazuje przede wszystkim na wolności słowa i swobodzie debaty publicznej, a obecnie te wartości nie są respektowane przez wiele platform internetowych. Jego zdaniem projekt zapewniający gwarancję poszanowania poglądów powinny zostać przyjęte, gdyż obecnie wiele portali ogranicza i wyklucza swoich użytkowników za przedstawianie nieprzychylnych wypowiedzi.

– Istotą demokracji jest gwarancja wolności słowa i swobody debaty publicznej. Jeżeli te gwarancje są naruszone, to zagrożona jest demokracja. W sytuacji, w której właściciele platform internetowej sami ustalają reguły i jednych wykluczają, a innych ograniczają, to wtedy demokracja jest zagrożona. Prawo publiczne, stanowione właśnie w oparciu o demokrację powinno przesądzać o gwarancjach wolności słowa i wypowiedzi. – powiedział Warchoł.

– Apelujemy do Rady Ministrów o przyjęcie ustawy wolnościowej. Projekt zapewnia gwarancję wolności słowa i debaty publicznej w Polsce. To prawo gwarantuje wszystkim, którzy chcą swoje treści upubliczniać, że będą mogli robić to swobodnie i w duchu poszanowania ich gwarancji. – dodał poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Janusz Kowalski: Tusk chce wymazać swoją polityczną przeszłość, ale nie wolno mu na to pozwolić [WIDEO]

Michał Wójcik: KE wyciągnęła łapy po polskie dzieci [WIDEO]