Wielowieyska z Gazety Wyborczej złapana na podłym kłamstwie w czasie pandemii! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Wielowieyska z Gazety Wyborczej złapana na podłym kłamstwie w czasie pandemii!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Za to nie zawiódł polski rząd, który wyprzedał maseczki, gdy epidemia już atakowała kolejne państwa. I do dziś jest na samym końcu stawki, jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów” – pisze pracująca dla “Gazety Wyborczej” i TOK FM (media Agory) Dominika Wielowieyska. Wpis na 19 kwietnia 2020 polubiło blisko tysiąc osób, a ponad 130 podało go dalej rozsiewając klasyczny fake news.

Postanowiłem sprawdzić, jak jest w rzeczywistości, na którym miejscu na świecie jest Polska w liczbie wykonywanych testów. Na dzień dzisiejszy (19 kwietnia) w Polsce wykonano 192,960 testów co plasuje nas na 19. miejscu na świecie, wyprzedzamy takie państwa  Holandię, Belgię, Japonię, RPA, Danię, Szwecję, Brazylię, Meksyk, Słowację+Słowenię+Węgry razem wzięte. Dane pochodzą ze strony worldometers.info/coronavirus/, na której codziennie aktualizowane są dane dot. walki z pandemią.

https://twitter.com/DWielowieyska/status/1251215523209232384

Czy dzisiaj każdy politruk totalnej opozycji może swobodnie wypluwać z siebie dowolne kłamstwa? Czy w czasie pandemii tego typu ludzie nie są groźni? W końcu to jest sianie dezinformacji, jest to na równi z tym co robi Rosja. Na Węgrzech za tego typu działalność grozi kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności.

Węgry: za fakenewsy na pięć lat do więzienia! Pora wprowadzić to u nas!

Radny Szczecina udostępnia obrzydliwego fejka o koronawirusie! Naraża życie starszych osób!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy