w ,

Wielowieyska z Gazety Wyborczej złapana na podłym kłamstwie w czasie pandemii!

“Za to nie zawiódł polski rząd, który wyprzedał maseczki, gdy epidemia już atakowała kolejne państwa. I do dziś jest na samym końcu stawki, jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów” – pisze pracująca dla “Gazety Wyborczej” i TOK FM (media Agory) Dominika Wielowieyska. Wpis na 19 kwietnia 2020 polubiło blisko tysiąc osób, a ponad 130 podało go dalej rozsiewając klasyczny fake news.

Postanowiłem sprawdzić, jak jest w rzeczywistości, na którym miejscu na świecie jest Polska w liczbie wykonywanych testów. Na dzień dzisiejszy (19 kwietnia) w Polsce wykonano 192,960 testów co plasuje nas na 19. miejscu na świecie, wyprzedzamy takie państwa  Holandię, Belgię, Japonię, RPA, Danię, Szwecję, Brazylię, Meksyk, Słowację+Słowenię+Węgry razem wzięte. Dane pochodzą ze strony worldometers.info/coronavirus/, na której codziennie aktualizowane są dane dot. walki z pandemią.

https://twitter.com/DWielowieyska/status/1251215523209232384

Czy dzisiaj każdy politruk totalnej opozycji może swobodnie wypluwać z siebie dowolne kłamstwa? Czy w czasie pandemii tego typu ludzie nie są groźni? W końcu to jest sianie dezinformacji, jest to na równi z tym co robi Rosja. Na Węgrzech za tego typu działalność grozi kara od roku do pięciu lat pozbawienia wolności.

https://www.youtube.com/watch?v=_YjWkcI_pwc&t=167s

Węgry: za fakenewsy na pięć lat do więzienia! Pora wprowadzić to u nas!

Radny Szczecina udostępnia obrzydliwego fejka o koronawirusie! Naraża życie starszych osób!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Węgry: za fakenewsy na pięć lat do więzienia! Pora wprowadzić to u nas!

Dariusz Matecki: FAKE NEWSY – Gazety Wyborczej, Soku z Buraka, TVN – w czasie pandemii!