w

Zbigniew Ziobro: Więzienie to nie sanatorium, a osadzeni to nie kuracjusze. Kary będą adekwatne do winy [WIDEO]

Fot. Twitter

Zbigniew Ziobro odniósł się na mównicy sejmowej do zmian w kodeksie karnym. Zaznaczył on, iż wprowadzają one przyzwoitość i normalność do polskich zakładów karnych. Minister Sprawiedliwości dodał, że kary mają być teraz adekwatne do winy i nieść za sobą realną dolegliwość, a tym samym zniechęcać potencjalnych przestępców, by nie chcieli trafić do więzienia.

– Więzienie to nie sanatorium, a osadzeni to nie kuracjusze. Dlatego też wprowadzamy przyzwoitość i normalność do polskich zakładów karnych. Wymagają one wewnętrznego porządku, a więc również takiej służby, która zagwarantuje, że świat przestępczy nie będzie mógł rozwijać tam swojej działalności. Chcemy, aby kary były adekwatne do winy, by niosły za sobą realną dolegliwość. – rozpoczął Zbigniew Ziobro.

– Wymiar sprawiedliwości to nie tylko sądy. W przypadku sądów, udaje się wam skutecznie rzucać piach w tryby zmian, które chcemy realizować. Tutaj jednak wam się to nie udało. Liczby mówią same za siebie: kiedy obejmowaliśmy odpowiedzialność za wymiar sprawiedliwości, w zakładach karnych pracowało 35% osadzonych. Teraz pracuje 90% tych, którzy mogą pracować. Jest to realna liczba, pokazująca różnicę i sukcesy w zakresie reformy obszaru więziennictwa. – dodał Minister Sprawiedliwości.

Do postawy polityków opozycyjnych w kontekście wprowadzonych zmian odniósł się za pośrednictwem Twittera Michał Wójcik:

– Posłowie Koalicji Obywatelskiej zażarcie sprzeciwiali się zmianom w ustawie regulującej funkcjonowanie polskich więzień. Dzielnie bronili swojego wiernego elektoratu, ale przegrali. Zmiany zaproponowane przez Zbigniewa Ziobro zaostrzające rygory, zostały przyjęte. – napisał Wiceminister Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Podwyższone kary za niszczenie środowiska. Wszystkie kluby poparły projekt Jacka Ozdoby [WIDEO]

Francuski dziennikarz: W porównaniu z Polską Francja to piekło na ziemi