Afryka się islamizuje przy biernej postawie Zachodu. W Gwinei pobito katolików i spalono im kościół! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Afryka się islamizuje przy biernej postawie Zachodu. W Gwinei pobito katolików i spalono im kościół!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polityka nastawiania muzułmanów przeciw katolikom przyniosła efekt. W Gwinei wyznawcy Allaha zaatakowali katolików, którzy chcieli przygotować kościół do zbliżających się świąt Wielkanocnych. To nie wystarczyło. Islamiści podpalili świątynię.

W piątek rano 31 marca w Dabadou wchodzącym w skład gminy Balandou doszło do konfliktu i starć między katolikami, którzy w towarzystwie biskupa Emmanuela Félémou przyszli posprzątać kościół i jego otoczenie, przygotowując go do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Nie podobało się to lokalnym muzułmanom podważającym legalność własności Kościoła katolickiego do świątyni i Centrum Formacji Jana Bosko mieszczącego się w dawnych budynkach szkoły nauczycielskiej. Wyznawcy Allaha napadli na katolików raniąc 12 z nich. Ucierpiał też kierowca biskupa. Na tym się nie skończyło. W nocy z piątku na sobotę muzułmanie podpalili kościół.

Zebranie katolików do zrobienia porządku w świątyni i jej otoczeniu zostało zatwierdzone przez gubernatora, wiceprefekta i mera.

ZOBACZ:

Zdaniem biskupa dużą winę za konflikt między muzułmanami i katolikami, ponosi lokalny prefekt. – To zdarzyło się po raz pierwszy, nigdy czegoś takiego nie widziano. Jestem biskupem Kankan od 10 lat. Wszystko zaczęło się w roku ubiegłym wraz z utrzymywanym przez prefekta zamieszaniem, by przeciwstawić chrześcijan muzułmanom. Ponieważ jednym razem mówi on, że teren w Dabadou należy do Państwa, a innym razem twierdzi, że jest on własnością Kościoła katolickiego. Wszyscy przecież wiedzą, że należy on do Kościoła katolickiego, co potwierdził nawet szef Państwa w czasie ostatniej swojej wizyty w Kankan (…). Mówię wam jasno, że Aziz Diop (prefekt) nie jest człowiekiem pokoju, bo nie mówi prawdy ludziom w Dabadou. To dlatego zostaliśmy zaatakowani. Ponadto kościół w Dabadou został podpalony. Zadzwoniłem do gubernatora Garé, który wysłał strażaków do ugaszenia pożaru, ale duża cześć kościoła została zniszczona – wskazywał ordynariusz Kankan.

Republika Gwinei liczy 12 mln mieszkańców, z których 84  proc. jest muzułmanami. Chrześcijanie stanowią 11 proc. populacji. Za: pch24.pl

POLECANY ARTYKUŁ:

Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy