w

Afryka się islamizuje przy biernej postawie Zachodu. W Gwinei pobito katolików i spalono im kościół!

Polityka nastawiania muzułmanów przeciw katolikom przyniosła efekt. W Gwinei wyznawcy Allaha zaatakowali katolików, którzy chcieli przygotować kościół do zbliżających się świąt Wielkanocnych. To nie wystarczyło. Islamiści podpalili świątynię.

W piątek rano 31 marca w Dabadou wchodzącym w skład gminy Balandou doszło do konfliktu i starć między katolikami, którzy w towarzystwie biskupa Emmanuela Félémou przyszli posprzątać kościół i jego otoczenie, przygotowując go do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Nie podobało się to lokalnym muzułmanom podważającym legalność własności Kościoła katolickiego do świątyni i Centrum Formacji Jana Bosko mieszczącego się w dawnych budynkach szkoły nauczycielskiej. Wyznawcy Allaha napadli na katolików raniąc 12 z nich. Ucierpiał też kierowca biskupa. Na tym się nie skończyło. W nocy z piątku na sobotę muzułmanie podpalili kościół.

Zebranie katolików do zrobienia porządku w świątyni i jej otoczeniu zostało zatwierdzone przez gubernatora, wiceprefekta i mera.

https://www.youtube.com/watch?v=X-AXbYtdc-E

ZOBACZ:

Zdaniem biskupa dużą winę za konflikt między muzułmanami i katolikami, ponosi lokalny prefekt. – To zdarzyło się po raz pierwszy, nigdy czegoś takiego nie widziano. Jestem biskupem Kankan od 10 lat. Wszystko zaczęło się w roku ubiegłym wraz z utrzymywanym przez prefekta zamieszaniem, by przeciwstawić chrześcijan muzułmanom. Ponieważ jednym razem mówi on, że teren w Dabadou należy do Państwa, a innym razem twierdzi, że jest on własnością Kościoła katolickiego. Wszyscy przecież wiedzą, że należy on do Kościoła katolickiego, co potwierdził nawet szef Państwa w czasie ostatniej swojej wizyty w Kankan (…). Mówię wam jasno, że Aziz Diop (prefekt) nie jest człowiekiem pokoju, bo nie mówi prawdy ludziom w Dabadou. To dlatego zostaliśmy zaatakowani. Ponadto kościół w Dabadou został podpalony. Zadzwoniłem do gubernatora Garé, który wysłał strażaków do ugaszenia pożaru, ale duża cześć kościoła została zniszczona – wskazywał ordynariusz Kankan.

https://www.youtube.com/watch?v=bLqqRwhpKlM

Republika Gwinei liczy 12 mln mieszkańców, z których 84  proc. jest muzułmanami. Chrześcijanie stanowią 11 proc. populacji. Za: pch24.pl

POLECANY ARTYKUŁ:

Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Niemcy: imigrant z Somalii włamał się do domu opieki i zgwałcił dwóch niepełnosprawnych starców oraz zamordował kobietę!

Od kiedy rządzi Donald Trump o 67% spadła liczba nielegalnie przekraczających granicę USA!