Jak ISIS rekrutuje kobiety? - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Jak ISIS rekrutuje kobiety?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Służby Hiszpanii ustaliły schemat rekrutowania obywatelek tego kraju do struktur tzw. Państwa Islamskiego (IS) na Bliskim Wschodzie. Kluczową osobą był w nim zatrzymany na terytorium Turcji Marokańczyk. Jak poinformowało hiszpańskie ministerstwo MSW, zatrzymany dżihadysta sprowadzał na Bliski Wschód głównie młode obywatelki Hiszpanii, które przejawiały wcześniej zainteresowanie radykalnym islamem. Obiecywał im możliwość „urzeczywistniania dżihadu” w Syrii oraz Iraku.

Według MSW zatrzymany w Turcji 26-latek to kluczowa osoba w procesie rekrutacji kobiet z Hiszpanii. Do IS przyłączył się w 2012 r., kiedy dotarł z Maroka do Syrii jako tzw. zagraniczny bojownik.

Później został szefem grupy dżihadystów werbującej przede wszystkim młode kobiety w Hiszpanii i umożliwiającej im pokonanie turecko-syryjskiej granicy.

– Jego głównym zadaniem było gromadzenie nowych członków organizacji w tureckim mieście Gaziantep, na północ od syryjskiego Aleppo, i pomaganie im w przekraczaniu granicy w sposób niezauważalny dla władz Turcji. Miał ich docelowo umieszczać w różnych miastach Syrii kontrolowanych przez IS – napisał w komunikacie hiszpański resort spraw wewnętrznych.

Dżihadysta po niespełna trzech latach prowadzenia rekrutacji został zidentyfikowany przez hiszpańską policję, która w 2015 r. wystawiła międzynarodowy nakaz aresztowania.

Choć policja nie ujawniła, ile kobiet Marokańczyk przerzucił do obozów IS, to wiadomo, że od 2014 r. w różnych operacjach policyjnych ujęto 11 osób, które próbowały wyjechać z Hiszpanii do syryjskich grup dżihadystycznych.

Z szacunków służb w Madrycie wynika, że po stronie IS w Syrii walczyło ponad 240 obywateli Hiszpanii. Ponad 20 z nich powróciło już do ojczyzny.

Za: PAP, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,752FaniLubię
18,070ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy