w , ,

Partia Kaczyńskiego stale przewodzi w rankingach popularności. Szydło lubiana jako premier.

fot. facebook

Jak wynika z najnowszych badań CBOS, 37 proc. badanych pozytywnie ocenia Prawo i Sprawiedliwość oraz uważa się za zwolenników PiS. Z badania dowiadujemy się również, że popularna jest także premier Beata Szydło. Aż 45 proc. badanych cieszy się, że na czele rządu stoi właśnie ona. Obojętność wobec Szydło deklaruje 15 proc.

Według badań CBOS, z Prawem i Sprawiedliwością utożsamia się aktualnie 37 proc. badanych. To porównywalny wynik do badań sondażowych, w których ankietowani są pytani o to, na kogo oddaliby swój głos w wyborach parlamentarnych. Pomimo protestów opozycji, a także pojawiającego się zniechęcenia także w gronie swoich wyborców, PiS nadal może liczyć na duże poparcie. Nie zmienia to jednak faktu, że partia rządząca posiada również swych wrogów. Statystyki wskazują, że 35 proc. badanych nie darzy sympatią partii Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei premier Beata Szydło cieszy się wysokim poparciem i dużą dozą sympatii w gronie 45 proc. badanych. Grono jej przeciwników wynosi około 40 proc., ale w tym zestawieniu zauważalny jest spadek niechęci wobec działań premier RP. Wysokie poparcie dla Szydło znajduje się w szczególności w grupie ankietowanych uznających się za osoby o poglądach prawicowych (71 proc.), a także tych, którzy uczęszczają do kościoła kilka razy w tygodniu (62 proc.).

Warto dodać, że Szydło jest popularna szczególnie wśród mieszkańców wsi (52 proc.), a także tych, których dochody per capita znajdują się w przedziale od 650 zł do 999 zł (63 proc.). Negatywne zdanie nt. Szydło ma 61 proc. największych miast oraz 51 proc. spośród tych, których dochód per capita szacuje się powyżej 2 tys. zł miesięcznie.

Badania przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI), w dniach od 1-11 grudnia br. Łącznie przebadano 1136 ankietowanych.

Za: pch24.pl, źródło: wpolityce.pl, CBOS

https://www.youtube.com/watch?v=3XiGSPToHTQ

https://www.youtube.com/watch?v=T_9MPyKupa0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Opary ABSURDU! Olbrychski: “Zdegradować ze stopni generalskich Kościuszkę i Andersa”

Jerzy Owsiak: “Mam dystans do patriotyzmu. Dzisiejsze granice są ulotne”