Po niezliczonej ilości przekłamań i zwykłych kłamstw na temat Lecha Kaczyńskiego, grupa badaczy pod kierunkiem Sławomira Cenckiewicza postanowiła przygotować pierwszą naukową biografię byłego Prezydenta Rzeczypospolitej.
Część pierwsza tej opowieści, obejmująca lata 1949–2005, prowadzi nas siłą rzeczy w stronę bogatej historii rodu Jasiewczów i Kaczyńskich, opisuje losy Jadwigi i Rajmunda Kaczyńskich oraz dzieciństwo, dorastanie i młodość ich ukochanych synów-bliźniaków: Lecha i Jarosława. I choć jest to przede wszystkim biografia polityczna Lecha Kaczyńskiego, rekonstruująca skrupulatnie kolejne etapy jego aktywności publicznej począwszy od udziału w warszawskim Marcu ’68, poprzez udział w trójmiejskim ruchu antykomunistycznym, roli w Wielkim Strajku 1980 r., aktywności w legalnej i podziemnej „Solidarności”, internowanie, udział w rozmowach w Magdalence i przy okrągłym stole, aż po działalność parlamentarną, pełnienie funkcji ministra stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy, to na kartach tej obszernej książki znajdziemy wiele szczegółów dotyczących jego życia prywatnego i rodzinnego, kariery akademickiej i dorobku naukowego.
Od tej pory plotki i domysły na temat różnych aspektów biografi i Lecha Kaczyńskiego powinny ustąpić sprawdzonej wiedzy naukowej opartej na bogatej kwerendzie archiwalnej, relacjach świadków i przekazach rodzinnych. Takiej książki jeszcze nie było! Sławomir Cenckiewicz (ur. 1971 r.) — historyk i publicysta, autor wielu książek m. in. Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929–2010) (Poznań 2010) i Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943–1991 (wprowadzenie do syntezy) (Poznań 2011). Adam Chmielnicki (ur. 1981 r.) — politolog, dziennikarz i publicysta, pracował m.in. w Instytucie Pamięci Narodowej, autor książki Wokół Solidarności (Gdańsk 2011). Janusz Kowalski (ur. 1978 r.) — prawnik, publicysta, radny Opola w latach 2002-2006, analityk ds. bezpieczeństwa energetycznego, pracował m. in. w Ministerstwie Gospodarki i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Anna Karolina Piekarska (ur. 1977 r.) — historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej.

Na moim blogu znalazły się jedynie książki, które sam posiadam w swojej biblioteczce bądź które sam polecam jako godne przeczytania. Nie ze wszystkimi poglądami autorów się zgadzam ale warto je poznać. Przejdź na stronę: Prawicowe Książki, jest to dział, w którym prezentuję najnowsze „prawicowe” i patriotyczne publikacje, które polecam nabyć. Przy każdym opisie jest link do Ceneo, gdzie znajdziecie sklep, w którym najtaniej możecie nabyć wybraną książkę.