w

Leszek Wójtowicz

Leszek Wójtowicz Bard

Leszek Krzysztof Wójtowicz (ur. 27 kwietnia 1954 w Poznaniu) – polski poeta, pieśniarz, gitarzysta i kompozytor-amator należący do zespołu krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w latach 80. bard podziemnej “Solidarności”.
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1980 recitalem autorskim zatytułowanym Niepewna pora. Pozostałe recitale to wykonywane w tzw. drugim obiegu Złe godziny (1982), Moja litania (1983) oraz Mówią mi, że tam w Moskwie (1985). Następnie prezentował Polowanie na czarownice (1986), Jeszcze wszystko może się zdarzyć (1988) i Spójrz na mnie Europo (2000). Utwór “Moja litania” w pierwszego recitalu został nagrodzony na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W drugiej połowie lat 90. był współredaktorem (z Piotrem Skrzyneckim) i następnie redaktorem “Dziennika Piwnicy pod Baranami”.

Leszek Wójtowicz Bard
Leszek Wójtowicz Bard

Dwukrotnie (w 2002 i w 2006) kandydował do krakowskiej rady miasta z listy komitetów wyborczych organizowanych przez Józefa Lassotę. 3 maja 2006 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 17 lutego 2011 został wyróżniony Medalem “Niezłomnym w słowie”

Strona Internetowa Leszka Wójtowicza

Piosenki Leszka Wójtowicza:

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Rincewindx Bard

Rincewindx

Leszek Czajkowski Bard

Leszek Czajkowski