Leszek Wójtowicz - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Leszek Wójtowicz

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Leszek Krzysztof Wójtowicz (ur. 27 kwietnia 1954 w Poznaniu) – polski poeta, pieśniarz, gitarzysta i kompozytor-amator należący do zespołu krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w latach 80. bard podziemnej “Solidarności”.
Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w 1980 recitalem autorskim zatytułowanym Niepewna pora. Pozostałe recitale to wykonywane w tzw. drugim obiegu Złe godziny (1982), Moja litania (1983) oraz Mówią mi, że tam w Moskwie (1985). Następnie prezentował Polowanie na czarownice (1986), Jeszcze wszystko może się zdarzyć (1988) i Spójrz na mnie Europo (2000). Utwór “Moja litania” w pierwszego recitalu został nagrodzony na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W drugiej połowie lat 90. był współredaktorem (z Piotrem Skrzyneckim) i następnie redaktorem “Dziennika Piwnicy pod Baranami”.

Leszek Wójtowicz Bard
Leszek Wójtowicz Bard

Dwukrotnie (w 2002 i w 2006) kandydował do krakowskiej rady miasta z listy komitetów wyborczych organizowanych przez Józefa Lassotę. 3 maja 2006 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 17 lutego 2011 został wyróżniony Medalem “Niezłomnym w słowie”

Strona Internetowa Leszka Wójtowicza

Piosenki Leszka Wójtowicza:

Zapraszam do oglądnięcia klipów muzycznych z mojej playlisty:

(Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę piosenki pod odtwarzaczem).

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,244FaniLubię
17,846ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy