Poseł Sławomir Nitras, kandydat PO na prezydenta Szczecina, rozwiesił kilkadziesiąt bilbordów w całym mieście. Przekonywał dziennikarzy, że nie złamał prawa ani go nie omija. W sprawie Nitrasa do Państwowej Komisji Wyborczej zwrócił się jeden z mieszkańców Szczecina. Jak się okazało prowadzenie kampanii wyborczej przed dniem ogłoszenia aktu właściwego organu o zarządzeniu wyborów jest niezgodne z prawem wyborczym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zobacz jak Nitras walczył o “wolne media”. Kompromitujący materiał pokazujący czym dla Nitrasa są demokratyczne standardy [WIDEO]

Ponadto Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła m.in, że takie działania naruszają zasadę równości kandydatów i komitetów wyborczych, są sprzeczne z zasadami kultury politycznej i stanowią “obejście prawa”. Cała odpowiedź:

Kilkadziesiąt takich bilbordów zostało powieszonych na ulicach Szczecina, koszt? Nie wiadomo. Bilbordy przedstawiają wizerunek Nitrasa, logo Platformy Obywatelskiej i cztery słowa: „Wspólnie, Szczecin, Nitras, Pomoc”.

Dziennikarz Radia Szczecin spytał Sławomira Nitrasa o bilbordy, niestety nie usłyszał odpowiedzi a jedynie groźbę, że więcej nie zostanie zaproszony na konferencje prasowe Nitrasa:

KIBICE POGONI SZCZECIN ZBULWERSOWANI! Poseł Nitras wystąpił w bluzie klubu podczas kompromitującej go przemowy o broni palnej!

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here