w

Nastał nam Prezydent – Lech Galicki

Wiersz: Nastał nam Prezydent

Biją zewsząd dzwony święte,
Andrzej Duda Prezydentem,
Wyrwał z niewoli obcej Polaków,
Wysłał Go z misją królewski Kraków.
On prawdę mówi, wiarę rozdaje,
Zgodę wskazuje tam gdzie rozstaje,
Polskich dróg dzielą, bo zło rządziło,
I solidarność w nas zagubiło.
My już byliśmy państwem w rozbiorze,
Nam siać należy miłość jak zboże,
W Polan potomkach odradzać siłę,
Honor, Ojczyznę – to Bogu miłe.
Prezydent mówi: jam ludu sługą,
Podług słów czyni, niech żyje długo!
Judasze, kłamstwa, jak sen, jak mara,
W niebytu piekle, gdzie jęk i kara.
To Dar niezwykły Miłosiernego,
Pan Bóg przebudził Ducha Polskiego,
A wola wolna, sprawa to święta,
Naród zacnego ma Prezydenta.

Autor: Lech Galicki

Powróć na stronę: Lech Galicki - Nastał nam Prezydent

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Rodacy!
  Oto nastały najpiękniejsze dni z przepięknych. Bo wszyscy zgodnie, z zapałem i jakże radośnie wołamy: „Habemus Dudam!”, „Habemus Beatam!”. I dodajemy przezornie: „Habemus Iaroslavum!” A potem jeszcze, niemniej ochoczo i gromko, wykrzykujemy:” Gaudeamus! Sursum corda!” O, tak! Serca nam rosną ze szczęścia i pękają z dumy. Bo oto żyjemy w najpiękniejszym momencie w dziejach Rzeczypospolitej od około 80 lat!
  Mamy wspaniałego, świetnie wykształconego i szanowanego w świecie Prezydenta. Mamy Pana Doktora Andrzeja Dudę, który wraz z prezydentem USA i szefem ONZ wyznacza standardy współczesnej cywilizacji – cywilizacji demokracji, miłości i solidarności.
  Mamy też nowy Parlament – pełen Prawych i Sprawiedliwych polskich patriotów, z przezacnymi i dostojnymi Marszałkami godnie dzierżącymi swe laski i łaskawie, pro bono publico, przywołującymi niesfornych malkontentów do porządku. To właśnie ci zacni i uczciwi Polacy są i zapewne po wsze czasy będą krzewicielami i strażnikami naszej demokracji. To właśnie ci żarliwi i niezłomni Rodacy z kagankiem patriotycznej czujności i godnym docenienia zapałem oświecają ścieżki wiodące Rzeczpospolitą do sukcesu, a obywateli – do dobrobytu.
  No i mamy przewspaniały Rząd, na który tak niecierpliwie i z taką wszechobecną nadzieją czekaliśmy. Mamy Rząd naszych marzeń – marzeń ucieleśnionych; marzeń, które wśród powszechnej radości Prawych Polaków wirują oto w przecudownej feerii narodowego szczęścia. Mamy Biało-Czerwony Rząd Dobrej Zmiany dla Polski i Nadziei dla Polaków – nadziei pod światłym przewodnictwem Pani Premier Beaty Szydło oraz niezastąpionym zacnym mecenatem i nieocenioną czułą pieczą Pana Prezesa Doktora Jarosława Kaczyńskiego – najwybitniejszego polskiego polityka wieków XX-XXI i jednego z najwybitniejszych strategów w dziejach ludzkości. Stąd obowiązkowo do patriotycznych okrzyków laudacyjnych dodajemy i ten: „Gaude! Habemus Iaroslavum!”…
  Wołajmy zatem gromko: „Sursum corda”! Po milionkroć i więcej razy, z całej mocy ochoczych patriotycznych gardeł: „Sursum corda”!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Paweł Kukiz o Komorowskim i Michniku

TO BYŁ DZIEŃ: Mateusz Pławski (MW) vs prof. Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta RP).