w

Oddziały wyklętych – Szymon Nowak

i-oddzialy-wykletych NIE BYŁO JUŻ SZANS? miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były PATRIOTYZM, GODNOŚĆ HONOR.

BEZNADZIEJA, NĘDZA TRUD ŻYCIA PARTYZANTCE. Wegetacja leśnych kwaterach, głód, choroby, niepewność jutra stały lęk. Jeden krok i już można było przejść na TAMTĄ STRONĘ. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. BO TAKI BYŁ ICH WYBÓR.

UMRZEĆ BITWIE, RĄK KBW LUB AGENTÓW BEZPIEKI? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach czerwonej katowni. bezimienny pochówek zbiorowej, anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie wyklęcie. Bo uważali, że wykonują SWOJĄ POWINNOŚĆ. ŻE MAJĄ DŁUG WOBEC POLSKI.

ŻOŁNIERZE ODDZIAŁÓW WYKLĘTYCH. Za życia pozostający zwykle cieniu swoich dowódców, lecz równi im męstwem, duchem patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy, arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki, kilkadziesiąt mało znanych, oryginalnych fotografii, także mapę działań operacyjnych tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Zapraszam do działu: Piosenki Żołnierzach Wyklętych

Zapraszam do zakupu książki:

Na moim blogu znalazły się jedynie książki, które sam posiadam w swojej biblioteczce bądź które sam polecam jako godne przeczytania. Nie ze wszystkimi poglądami autorów się zgadzam ale warto je poznać. Przejdź na stronę: Prawicowe Książki, jest to dział, w którym prezentuję najnowsze “prawicowe” i patriotyczne publikacje, które polecam nabyć. Przy każdym opisie jest link do Ceneo, gdzie znajdziecie sklep, w którym najtaniej możecie nabyć wybraną książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Kołtun się jeży – Wojciech Cejrowski

Jakie piękne samobójstwo – Rafał Ziemkiewicz