Sonda #6 Czy Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla ?

23
60343

Wypowiedzi Wałęsy potwierdzają, że nie może się on pogodzić z demokracją oraz z faktem ujawnienia teczek o jego współpracy z esbecją, co nie byłoby możliwe w czasach rządów koalicji PO-PSL. Wprawdzie istnienie teczek kompromitujących Wałęsę ujawniła wdowa po szefie służby bezpieczeństwa Czesławie Kiszczaku, jednak jest pewne, że gdyby nadal rządziła postkomuna – i te teczki byłyby zniszczone. Jak wówczas, gdy Lech Wałęsa był prezydentem.

Dziś Wałęsa się miota, wzywając do obalenia siłą legalnie wybranego prezydenta i parlamentu oraz rządu – utworzonego wolą parlamentu. Wałęsa wzywa też na łamach niemieckiej prasy Unię Europejską do wykluczenia Polski z UE, co musi budzić najgłębsze oburzenie. Tak tylko działali zdrajcy Polski i właśnie do takiego poziomu doszedł laureat Pokojowej Nagrody Nobla, apelując w wywiadzie dla dziennika “Sueddeutsche Zeitung” o interwencję przeciwko demokratycznej Polsce:

“Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej” – powiedział Lech Wałęsa dziennikowi “Sueddeutsche Zeitung”. Zdaniem byłego prezydenta, jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty. Wałęsa w wywiadzie dla niemieckiego dziennika zaatakował Jarosława Kaczyńskiego i jego tragicznie zmarłego brata Lecha – co jest szokujące wobec szacunku dla zmarłych: “Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu” – dodał Wałęsa w rozmowie z “Sueddeutsche Zeitung”.

Nawiązując zaś do zwycięstwa wyborczego “Prawa i Sprawiedliwości” Wałęsa w wywiadzie dla “Sueddeutsche Zeitung” powiedział, że “ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata” – stwierdził polski noblista. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych.

[socialpoll id=”2399306″]

Jest to już szósta sonda na moim blogu, zobacz poprzednie: SONDA #5 Jakie jest największe zagrożenie dla Europy?Sonda #4 Pytanie o dopuszczalność aborcji w Polsce. Wyraź swoje zdanie!Sonda #3 Czy Turcja powinna przystąpić do Unii Europejskiej?Sonda #2 Czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej?Sonda #1 Czy jesteś za postawieniem Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu?

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/mpyton/czy-lech-walesa-powinien-byc-pozbawiony-pokojowej-nagrody-nobla

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl

Komentarze:

komentarzy

23 COMMENTS

  1. Powinło się odeprać nagrodę bolkowi i dać jom Jarosławowi Kaczyńskiemu bo to jezd wielki polak i bochater narodowy a nie to co ten zdrajca! Precz z komunom!

  2. jakim prawem ktos chce odebrac nagrode Nobla Walesie , nagroda nalezy do niego i nikt z rzadu ani publiki nie powinien takich nagrod odbierac .Pisac czy mu sie nalezy czy tez nie .skoro ja otrzymal to chyba mu sie nalezy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here