Olivier Ezratty [CC BY-SA 3.0]
w , ,

Sonda #6 Czy Lech Wałęsa powinien być pozbawiony Pokojowej Nagrody Nobla ?

Wypowiedzi Wałęsy potwierdzają, że nie może się on pogodzić z demokracją oraz z faktem ujawnienia teczek o jego współpracy z esbecją, co nie byłoby możliwe w czasach rządów koalicji PO-PSL. Wprawdzie istnienie teczek kompromitujących Wałęsę ujawniła wdowa po szefie służby bezpieczeństwa Czesławie Kiszczaku, jednak jest pewne, że gdyby nadal rządziła postkomuna – i te teczki byłyby zniszczone. Jak wówczas, gdy Lech Wałęsa był prezydentem.

Dziś Wałęsa się miota, wzywając do obalenia siłą legalnie wybranego prezydenta i parlamentu oraz rządu – utworzonego wolą parlamentu. Wałęsa wzywa też na łamach niemieckiej prasy Unię Europejską do wykluczenia Polski z UE, co musi budzić najgłębsze oburzenie. Tak tylko działali zdrajcy Polski i właśnie do takiego poziomu doszedł laureat Pokojowej Nagrody Nobla, apelując w wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung” o interwencję przeciwko demokratycznej Polsce:

„Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej” – powiedział Lech Wałęsa dziennikowi „Sueddeutsche Zeitung”. Zdaniem byłego prezydenta, jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty. Wałęsa w wywiadzie dla niemieckiego dziennika zaatakował Jarosława Kaczyńskiego i jego tragicznie zmarłego brata Lecha – co jest szokujące wobec szacunku dla zmarłych: „Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu” – dodał Wałęsa w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung”.

Nawiązując zaś do zwycięstwa wyborczego „Prawa i Sprawiedliwości” Wałęsa w wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” powiedział, że „ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata” – stwierdził polski noblista. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych.

[socialpoll id=”2399306″]

Jest to już szósta sonda na moim blogu, zobacz poprzednie: SONDA #5 Jakie jest największe zagrożenie dla Europy?Sonda #4 Pytanie o dopuszczalność aborcji w Polsce. Wyraź swoje zdanie!Sonda #3 Czy Turcja powinna przystąpić do Unii Europejskiej?Sonda #2 Czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej?Sonda #1 Czy jesteś za postawieniem Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu?

https://www.youtube.com/watch?v=2IiIq31hIlQ

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/mpyton/czy-lech-walesa-powinien-byc-pozbawiony-pokojowej-nagrody-nobla

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl

23 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Powinło się odeprać nagrodę bolkowi i dać jom Jarosławowi Kaczyńskiemu bo to jezd wielki polak i bochater narodowy a nie to co ten zdrajca! Precz z komunom!

  2. jakim prawem ktos chce odebrac nagrode Nobla Walesie , nagroda nalezy do niego i nikt z rzadu ani publiki nie powinien takich nagrod odbierac .Pisac czy mu sie nalezy czy tez nie .skoro ja otrzymal to chyba mu sie nalezy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To już prawdziwy eurokołchoz. Komisja Europejska krytykuje podniesienie wieku szkolnego w Polsce

Fundacja, która żyje z publicznych dotacji, szkoli ludzi z innych fundacji, jak wnioskować o publiczne dotacje na fundacje… Tak wygląda wzorcowe zapętlenie systemu!