Wypowiedzi Wałęsy potwierdzają, że nie może się on pogodzić z demokracją oraz z faktem ujawnienia teczek o jego współpracy z esbecją, co nie byłoby możliwe w czasach rządów koalicji PO-PSL. Wprawdzie istnienie teczek kompromitujących Wałęsę ujawniła wdowa po szefie służby bezpieczeństwa Czesławie Kiszczaku, jednak jest pewne, że gdyby nadal rządziła postkomuna – i te teczki byłyby zniszczone. Jak wówczas, gdy Lech Wałęsa był prezydentem.
Dziś Wałęsa się miota, wzywając do obalenia siłą legalnie wybranego prezydenta i parlamentu oraz rządu – utworzonego wolą parlamentu. Wałęsa wzywa też na łamach niemieckiej prasy Unię Europejską do wykluczenia Polski z UE, co musi budzić najgłębsze oburzenie. Tak tylko działali zdrajcy Polski i właśnie do takiego poziomu doszedł laureat Pokojowej Nagrody Nobla, apelując w wywiadzie dla dziennika „Sueddeutsche Zeitung” o interwencję przeciwko demokratycznej Polsce:
„Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej” – powiedział Lech Wałęsa dziennikowi „Sueddeutsche Zeitung”. Zdaniem byłego prezydenta, jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty. Wałęsa w wywiadzie dla niemieckiego dziennika zaatakował Jarosława Kaczyńskiego i jego tragicznie zmarłego brata Lecha – co jest szokujące wobec szacunku dla zmarłych: „Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu” – dodał Wałęsa w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung”.
Nawiązując zaś do zwycięstwa wyborczego „Prawa i Sprawiedliwości” Wałęsa w wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” powiedział, że „ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata” – stwierdził polski noblista. Jednocześnie zapowiedział, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych.
[socialpoll id=”2399306″]
Jest to już szósta sonda na moim blogu, zobacz poprzednie: SONDA #5 Jakie jest największe zagrożenie dla Europy?, Sonda #4 Pytanie o dopuszczalność aborcji w Polsce. Wyraź swoje zdanie!, Sonda #3 Czy Turcja powinna przystąpić do Unii Europejskiej?, Sonda #2 Czy Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej?, Sonda #1 Czy jesteś za postawieniem Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu?
https://www.youtube.com/watch?v=2IiIq31hIlQ
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/mpyton/czy-lech-walesa-powinien-byc-pozbawiony-pokojowej-nagrody-nobla
©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl
![Olivier Ezratty [CC BY-SA 3.0]](https://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/Sonda-Walesa.jpg)













